Genel

Bermuda Şeytan Üçgeni Hakkında Bilinmeyen Gerçekler !

Değerli medyasistan.com okuyucuları, bu yazımızda esrarengiz haberlerle ara ara gündeme gelen “Bermuda Şeytan Üçgeni” isimli bölge hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bermuda Şeytan Üçgeni

Bermuda Şeytan Üçgeni Nedir ?

Florida’nın güney ucuyla, Bermuda adaları ve Porto Riko adaları arasında bulunan Bermuda üçgeni,
Atlantik okyanusun’da 500.000 mil karelik bir alanı kaplar. Geçmişte çok sayıda uçak ve geminin kaybolduğu bir bölgedir. Uzun yıllar boyunca kimsenin tatmin edici bir açıklama getiremediği bu esrarengiz bölge,
içinde bilim insanlarının da bulunduğu pek çok insan tarafından ‘doğaüstü bir takım güçlerin eseri’ zannedilmiştir.
Fakat günümüzde okyanus akıntılarının etkisiyle oluşan bir doğal gaz kaynağına ev sahipliği yaptığı düşünülen bir alandır.
Uzun yıllardır sürekli araştırılması ve halk arasında konuşulması sonucunda, esrarengizliği sebebiyle halk dilinde “bermuda şeytan üçgeni” olarak da adlandırılmaktadır.

Bermuda Şeytan Üçgeninde Kaybolmaların Sırrı Nedir?

Bu konu üzerine İngiliz oşinografları, Bermuda Şeytan Üçgeni hakkında başlattıkları 10 yıllar süren soruşturma neticesinde,
esrarengiz kaybolmaların arkasında neyin olduğunu belirledi.
son 500 yılda en az 50 gemi, 20 uçak ve binden fazla kişinin Bermuda Şeytan Üçgeninde kaybolduğu iddia edildi. Southampton Üniversitesi’nden araştırmacılar, gemilerin okyanusta oluşan 30 metreden fazla yükseklikteki dalgalar tarafından denize çekildiklerini söyledi. Uçaklarsa hava akışı kesilerek oksijensizlikten düşüyor. Yükselmeye devam eden ‘hidrat’larsa havadan daha az yoğunluğa sahip olduğu için, havanın yoğunluğunu düşürüyor ve havadan aldığı oksijen ile çalışan jet motorları, bu bölgeden geçerken yeterli oksijeni alamadığı için düşüşe geçiyor.
Bölgenin kuzeyinde ve güneyinde bir araya gelen fırtınalar olduğu için 30 metreyi aşan dalgalar oluşuyor. Bu sebeple Gemi ne kadar büyükse hasar miktarıda o kadar fazla oluşuyor.

Bermuda Şeytan Üçgeninde Yaşanan Kaza Örnekleri

 • Bermuda şeytan üçgeni sebebiyle oluşan kazaların en büyüğü Cyclops kazasıdır.
  Amerikan donanmasının tarihinde, tek seferde en çok can kaybı bu olayda yaşanmıştır.
  309 kişilik mürettebata sahip gemi 1918 yılında arkasında hiçbir iz bırakmadan kaybolur.
  Carroll A. Deering 31 Ocak 1921 tarihinde Bermuda Şeytan Üçgeni bölgesinde, tüm mürettebatı kayıp şekilde bulunur.
 • Bermuda üçgeni bölgesinde yaşanan esrarengiz olaylardan bir tanesi de şöyledir.
  Ellen Austin gemisi, 1881 yılında New York’a olan yolculuğunda mürettebatsız başıboş bir gemi bulur.
  Terk edilmiş gemiye mürettebattan 4 adam geçerek gemiyi beraberlerinde götürmek üzere Ellen Austin gemisine bağlarlar.
  İki gemi birbirlerine bağlı halde yolculuklarına devam ederken, kısa süre sonra gizemli gemi, Ellen Austin’den koparak kaybolur ve çok geçmeden bulunur.
  Fakat bulunduğunda içindeki 4 adamın da kaybolduğu görülür.

Bermuda Şeytan Üçgeni ‘nden Kurtulmak Mümkün Mü?

1970 yılında Porto Riko’dan Amerika’ya uçan pilotun yaşadığı deneyimse şöyledir.
“Porto Rico’dan Miami’ye doğru havalandım, yolculuğumun otuzuncu dakikasında çok garip olaylar yaşamaya başladım.
Önce bütün elektronik cihazlarım arızalandı ve pusulam bozuldu. Hemen durumu kuleye bildirdim. Ancak etrafımda gördüğüm manzara beni şok etti.

Bermuda Şeytan Üçgeni’ninden sağ kurtulan pilot:
“Uçağımın etrafını beyaz bir sis bulutu sarıyordu ve adeta etrafımda bir tünel oluşturuyordu. Tünelin sonunda mavi gökyüzünü görebiliyordum.
Bu buluttan kurtulmak için hemen uçağı o tarafa doğru yönlendirdim. Ancak içinde bulunduğum buluttan tünelde, önce beyaz düz çizgiler gördüm ve sonra bu çizgiler saat yönünde kıvrılmaya başladıkça elektronik cihazlarım ve pusulam düzelmeye başladı. Kuleye nerede olduğumu sordum ve onlar da bana üç dakikadır benden sinyal alamadıklarını, ancak şimdi sinyal alabildiklerini ve Miami üzerinde olduğumu söylediler. Ben onlara bir hata yaptıklarını, otuz üç dakikadır yolda olduğumu ve Miami’ye ulaşmak için otuz dakikam olduğunu söyledim. Ancak kafamı aşağı çevirdiğimde şok olmuştum. Miami üstünde uçuyordum.”

İçerisinde milyarlarca gezegenin bulunduğu sonsuz evrenin içinde bulunan, küçücük dünyamızdaki bu esrarengiz bölgenin gizemi, günümüzde de hala çözülememiştir.

Tavsiye Bir Yazı.
Hes Kodu Nasıl Alınır? Hes Kodu Nedir? Neden Alınır?

Cevap yok

Yorum ekle