Genel

Dünyadaki En Çılgın 9 Su Kaydırağı

Değerli medyasistan.com okuyucuları, bu yazımızda sizlere “Dünyadaki En Çılgın 9 Su Kaydırağı” konusunu paylaşacağız. Yazımızın videosu da aşağıda paylaşılmıştır. “ Dünyadaki En Çılgın 9 Su Kaydırağı”

Dünyadaki En Çılgın 9 Su Kaydırağı

Dünyadaki En Çılgın 9 Su Kaydırağı

Dünyada adrenalin tutkunları için yapılan oldukça tehlikeli organizasyonlar bulunmaktadır. Hız, heyecan, korku gibi duyguları en zirvede yaşamak isteyen kişiler oldukça fazladır ve bu organizasyonlara fazlasıyla ilgi duymaktadırlar. Korkularımızın aksine yüksek seviyede adrenalin yaşamak bazen oldukça keyif veren bir duygudur.
Bu konumuzda adrenalin seviyenizi zirvelere çıkaracak bazı su kaydıraklarından bahsedeceğiz. Dünyadaki En Çılgın 9 Su Kaydırağı.

1- Mammoth Water Coaster

2011 yılında ProSlide Technology tarafından tasarlanmış ve inşa edilmiştir. 11 Mayıs 2012 tarhihinde halka açılmıştır.
Kurulduğunda 1.763 fit (537 m) uzunluğuyla dünyanın en uzun su treni olarak tarihe geçmiştir.

tekne başına toplam 6 yolcu olacak şekilde içe dönük bir daire gibi düzenlenmiştir. Yolcular birbirine bakacak şekilde bir daire şeklinde oturuyor. Doğrusal endüksiyon motorlarının teknelerle etkileşime girmesini ve onları yokuş yukarı itmesini sağlamak için, her teknenin
alt tarafına manyetik bir metal plaka takılmıştır. Mammoth’taki parkur, beton sütunlarla desteklenen çok sayıda kalıplanmış, kırmızı, sarı ve mavi cam elyafından yapılmıştır.

Birazda sizi bu yolculukta neler bekliyor ondan bahsedelim Yürüyen bant, botu rampanın tepesine çıkartıyor ve eğlence orada başlıyor.
Genişliği oldukça büyük olan bu su kaydırağı,genel olarak yolcularına inişli çıkışlı bir deneyim sunuyor.
Ailenizle veya arkadaşlarınızla eğlenmek istiyorsanız bu su kaydırağı tam size göre. ( Dünyadaki En Çılgın 9 Su Kaydırağı )

2- Insano

Açıldığı dönemde dünyanın en uzun su kaydırağı olarak kayıtlara geçen, Insano 14 katlı bir bina yüksekliğindedir.
41 metre yüksekliğinde olan bu su kaydırağı, yolcularını saatte 65 mil hızla dik olarak aşağı düşürür. Cesur yolcular yukarıdan saatte 65 mil hızla dik olarak düşer. Ve bu düşüş yalnızca 5 saniye sürer.
Peki siz bu çılgın deneyimi yaşamak ister miydiniz?
( Dünyadaki En Çılgın 9 Su Kaydırağı )

3- The King Kobra

New Jersey’de bulunan king kobra 5 katlı ve 75 metre uzunluğundadır.
kırmızı,siyah ve beyaz renkleriyle bir yılan şeklinde inşa edilmiştir.
2 tüneli ve kıvrımlı yolları, onu diğer su kaydıraklarından çok daha farklı kılmaktadır. Görsel etki ve seyirci çekiciliği açısından bir numara olduğunu kanıtlayan muhteşem bir su kaydırağıdır.
Hem sürücüler hem de seyirciler için gerçekten farklı bir deneyim yaratır.
Siz de bir adrenalin tutkunuysanız, nefesinizin kesildiğini hissedeceğiniz bu su kaydırağını denemelisiniz. ( Dünyadaki En Çılgın 9 Su Kaydırağı )

4- Leap Of Faith

Bahamalar’da bulunan Leap of Faith 60 metre uzunluğundadır.
Bu su kaydırağına bindiğinizde, yolculuk sırasında bir Maya Tapınağının tepesinden aşağı iniyorsunuz. Ve sonunda köpekbalığı dolu bir tüpün içinden havuza atlıyorsunuz. Fakat Endişelenmenize hiç gerek yok.
Camdan tüpün içinde olacağınızdan size hiçbir şekilde zarar veremezler. Bu kaydırak çok hızlı olmasada diğer su kaydıraklarından daha ürperticidir.
Bir gün yolunuz Bahamalar’a düşerse, bu heyecanı mutlaka denemelisiniz.
( Dünyadaki En Çılgın 9 Su Kaydırağı )

5- Aqualoop

Avusturya’da bulunan bu su kaydırağı yolcularına eşsiz bir deneyim yaşatır. Öncelikle sizi bir kapsülün içine sokuyorlar ve bir anda altınızdaki kapağı açıp aşağı düşmenizi sağlıyorlar. 17 metrelik dikey bir düşüşten sonra daire çize çize son noktaya varıyorsunuz. Yolcular 2 saniyeden daha kısa sürede 2,5 G kuvveti yaşıyor. Ve tüm yolculuk yaklaşık 7 saniye içinde bitiyor. Kısa süreli yaşanan 2,5 G kuvveti, anlatılırken bile oldukça korkutucudur. Eğer kalp, tansiyon gibi ağır hastalığınız varsa bu su kaydırağına binmenizi önermiyoruz. ( Dünyadaki En Çılgın 9 Su Kaydırağı )

6-Verrückt

10 Temmuz 2014’te açıldığında Brezilya’daki Aldeia das Águas Park Resort’taki Kilimanjaro’yu geride bırakarak dünyanın en yüksek su kaydırağı olmuştur. Niyagara Şelalesi ve Özgürlük Anıtından daha yüksektir. Çok dik ve hızlı bir iniş gerçkeleştirdiği için insanlar binmekte oldukça güçlük çekmişlerdir. Saatte 105 km/h kadar ulaşmaktadır.
52 metre yüksekliğinde olan Verrückt, ölümcül bir olayın ardından 2016 yılında kalıcı olarak kapatılmıştır. ( Dünyadaki En Çılgın 9 Su Kaydırağı )

7- Black Hole Slide

Almanya’da bulunan bu su kaydırağı tasarım olarak diğer kaydıraklara göre çok farklıdır. Botunuzu alıp kaymak için hazırlandığınızda her şey normal gelebilir. Fakat kaymaya başladığınızda etrafınızdaki led ışıklar sizi gerçekten şok edecektir. Eğlencenizi 2 katına çıkartan led ışık fikri gerçekten çok iyi düşünülmüş. Sizce de öyle değil mi?
( Dünyadaki En Çılgın 9 Su Kaydırağı )

8- Scorpions Tail

ABD’de kurulan Scorpions Tail su kaydırağı dünyanın en büyük su kaydırağı olmayabilir, Ancak en heyecan verici olanlardan biridir.
Yaklaşık 10 kat uzunluğunda olan bu kaydıraktan kaymak için bir kapsüle girersiniz. Ne olacağını beklerken bir anda kapak açılır ve yolculuğunuz başlar. kaydıktan sonra tekrar yükselip aşağı düşersiniz.
Kısa süreli bu yolculuğu hayatınız boyunca asla unutamayacaksınız.
( Dünyadaki En Çılgın 9 Su Kaydırağı )

9- omnitrix

Tasarımı farklı olan bu kaydırak küre şeklindedir. Küreye gelmeden önce kıvrımlı yoldan ilerlersiniz. Kıvrımlı yol açık olsada kürenin üstü kapalıdır.
Küreye girdiğinizde ise bir sağa bir sola sürüklenirsiniz. Tasarımı küre şeklinde olduğu için insanların ilgisini fazlasıyla çekmektedir.
( Dünyadaki En Çılgın 9 Su Kaydırağı )

Peki siz bu ÇILGIN su kaydıraklarından hangisine binmek isterdiniz?

İlgili Bir Yazı.
Doğru Sandığınız 12 Yanlış Bilgi.

Yorum ekle