Rüya Tabirleri

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyurulduğu üzere gördüğümüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada altın görmek ne anlama gelir?

Rüyada Altın Görmek

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada altın görmek kötü bir işe ve borca işaret eder. Bazı tabircilere göre altın, gam ve kederdir.

Rüyada altın bilezik takmak, rüya sahibinin eline geçecek mirasa işaret eder.

Altını külçe yaptığını gören kimse şer ve helaka uğrar. Bir kimse evinin altından olduğunu görse o eve yangın isabet eder. İki elinin altın olduğunu gören kimse işsiz kalır, çalışamaz. Gözlerinin altın olduğunu gören kimsenin gözleri kör olur diye tabir edilir.

Bir kimse rüyada altın külçesine rastgeldiğini görse kendisinden bir mal gider.

Altın erittiğini gören kimse çirkin bir hususta düşmanlık yapar ve halkın dilinde şöhret bulur. Kendisine büyük bir altın parçası verildiğini gören kimse büyük bir lütufa ve makama nail olur.

Bazı tabirciler de altın görmek, ferahlığa, rızka, salih amele, üzüntü ve kederin gitmesine, eşe, evlada, ilme, hidayete, altından yapılan süs eşyalarına yahut ziynete, kıymetli elbiselerden baş örtüsü, taç ve bunlara benzer şeylerin altın sırma ile örülmüşleri, kadın, karı-koca veya evlatlardan bu elbiseleri rüyada giyen kimselerin Allah-u Teala (c.c.) ya yakınlıklarına, fakat yaldızlanmış şeyi görmek ise dünya ehline yahut ahiret ehlinin amellerine benzemeye işaret eder dediler.

Halis altın ve gümüşten olan şey, ihlasa, saf niyete ve anlaşmaya ve sağlam söze işaret eder. Altın veya gümüş ile yaldızlanmış olan şey ömrün kısalığına, işlerin alt üst olmasına işaret eder.

Bir başkasına altın vermek, şeref, şanının artacağına; altın saymak çok kısa bir hastalığın kolayca atlatılacağına işaret eder.

1 yorum

  1. Muhammed 8 Nisan 2020

Yorum ekle