Rüya Tabirleri

Rüyada Besmele Görmek, Besmele Yazmak,Çekmek

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada besmele görmek, besmele yazmak, besmele çekmek ne anlama gelir?

Rüyada Besmele Görmek

Rüyada Besmele Görmek, Besmele Yazmak, Besmele Çekmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada besmeleyi güzel bir yazı ile yazılmış görmek, ilme, hidayete ve besmelenin bereketi ile rızka işaret eder.

Bazen besmele yazılı levhayı görmek, toruna veya vaktiyle eline geçiremediği bir şeyi yeniden ele geçireceğine ve evlenmek için gayret gösterip neticede başaracağına işaret eder. Besmele, sapıkça düşünceden sonra hidayete de işaret eder.

Rüyada güzel bir yazı ile besmele yazmak, rızka, ilim ve meslekte hissedar olmaya, ölü kimsenin bunu yazdığını görmesi ise Allah Tealanın rahmetinde olduğuna işaret eder. Bazen besmeleyi yazmak ziraatta kazanç ve berekettir.

Besmeleyi yazdıktan sonra imha ettiğini veya kuşlardan birisinin besmeleyi yazıldığı yerden kapıp kaçırmasını görmesi rızkının tükenip, ömrünün bitmesi ile tabir edilir.

Kendi mezhebine göre namazda besmele okumaya mecbur olmayan birisi rüyasında besmeleyi namazda okuduğunu görse, ihtiyacı olmaksızın bir borcun altına girer, bazen de bu rüyayı görmek, annesinden yüz çevirip, babasına, veya babasından yüz çevirip annesine dönmesine, yahut sünneti farza, nafileyi sünnete, bidati müstehaba tercih etmesine işaret eder.

Besmele, rüyada ne ile yazılmış ise onunla tabir edilir. Eğer altınla yazılmış ise rızka, taat ve ibadetle toplanmaya ve inançlarının düzgünlüğüne işaret eder. Bazen de iyi şekilde anılmasına ve güzel ibadete işaret eder.

Besmeleyi okunmayacak bir şekilde yazdığını görmesi, itikadının bozukluğuna işaret eder.

Besmeleyi kağıda yazdığını görmesi, güzel ve sevaplı bir iş işleyeceğine, deri üzerine yazması ise bir miras talebinde bulunacağına, kırmızı, sarı ve beyaz bir kumaş üzerine yazması ferahlığa, sevince nail olmaya, yeşil bir bez üzerine yazılması ise rüyayı görenin Allah Teala indinde şehit olacağına işaret eder. Besmeleyi bu sayılan şeyler veya bunlardan başka bir şey üzerine nurla veya altınla yazmak, müjde ve saadete işaret eder.

Rüyada besmelenin şekil ve noktalarını görmek, eğer besmele hanıma işaret ederse, onun şekil ve noktası da kadının malına, eşyasına, doğurmasına ve namusluluğuna işaret eder. Eğer besmele mala işaret ederse o şekilde ve noktalar da malın faydalı zekatına işaret eder. Eğer besmele namaz ise nokta ve şekil de namazın sünnetleridir. Eğer besmele bir şehir ise nokta ve şekil de şehrin halkına, ulema ve eşrafından ileri gelenlerine, sanat ehline, ticaret ve sermaye sahiplerine işaret eder. Besmelenin üstün, esre ve ötresi de göz önünde bulundurulur. Besmelenin üst harekesi rütbeye alt harekesi işten çıkarılmasına, ötr harekesi ise yüceliğe, ölüme, yahut yapmakta olduğu işin bittiğine işaret eder. Vasıl alameti, sılaya, cezm alameti, işlerinde sebatlı olmaya, şedde alameti ise, işlerinde çetinlik ve meşakkate işaret eder. Bu alametlerden başka besmelede görülen diğer alametler rüyayı görenin ilim ve dünyasına nisbet olunur. İrab alametlerinden birisinin noksan olduğunu gören kimsenin rüyası yine din ve dünyası ile tabir edilir.

Besmelenin kelimelerinin yer değiştirdiğini görmek meşru olan bir şeyi mahallinden başka bir yerde kullanmaya işaret eder.

Başkasının yazdığı besmeleyi imha ettiğini gören kimse ahdini bozar, yahut kendisinde bulunan ilim ve malda cimrilikte bulunur. Bu rüyayı gören hasta yada isyankar ise tevbe ederek Allah Tealaya yönelir ve hastalığı da iyi olur. Bazen bu rüyayı gören evlenir ve salih zürriyeti veya ticaret için biriktirdiği maldan kazancı olur.

Bir kimse rüyasında besmeleyi tamamen okuduğunu görse, Allah-u Teala o kimsenin malının bereketini artırır.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Baş Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kafa Görmek

Yorum ekle