Rüya Tabirleri

Rüyada Bilezik Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada bilezik görmek ne anlama gelir?

Rüyada Bilezik Görmek

Rüyada Bilezik Görmek Ne Anlama Gelir?

Bir erkeğin, rüyada elinde bir bilezik bulunduğunu görmesi, onun elinin darlığına işaret eder. Eğer elinde altın veya gümüşten birtakım bileziklerin bulunduğunu görse, o kimsenin salih bir adam olduğuna hayır ve hasenata çalışan ve onlara öncelik yaptığına işaret eder. Eğer düşmanları varsa Allah Teala kendisine imdat ve yardım eder.

Rüyada evinde altın bilezik olduğunu gören kimsenin eli yüce, kendisi nimetler sahibi bir kimse olur.

Bir devlet başkanı rüyada halkının ellerinde bilezikler görse, o devlet başkanın halkı hakkında yumuşaklık gösterir ve onların arasında adaletli icraatta bulunur. Halkı da kazanç ve geçimlerinde berekete nail olur ve devlet başkanının otoritesi ve gücü devam eder.

Rüyada devlet başkanının eline bilezik takılması şöhretle beraber devlet başkanının eliyle meydana gelecek uluslararası başarıya işaret eder. Bilezik, erkek çocuğa veya rüya sahibinin akrabalarını ziyaret etmesine işaret eder. Bilezik, hizmetçiye de işaret eder. Kadınlar için bilezik, sahip olacakları nimet ve sevinçtir.

Bir kimse rüyada gümüşten bir bilezik görse o kimsenin malı artar. Bilezik, erkeklerden rüyada onu takınan kimse için üzüntü ve keder, kadın için ise ziynettir. Çünkü bilezik kadınlara mahsus ziynet eşyasıdır. Eğer bilezik ölüler üzerinde görülse o ölülerin cennette olduklarına işaret eder. Bazı tabirciler altın bilezik onu rüyada takınan için mirastır, dediler.

Bilezik, bekar kimse için hanımdır. Bilezik, çocukla da tabir edilir. Bazı tabirciler rüyada gümüş bilezik takmak, takınan kimse için din ve takvadır. Çünkü gümüş bilezik cennet ehlinin ziynetlerindendir, dediler.

Bilezikler eğer altın veya gümüşten olursa, izzet sahibi kimselere yaklaşmaya mal ve güzelliğe işaret eder. Eğer bilezikler kemik veya fil dişinden olursa bu rüya insanların rezillerine işaret eder.

Bazen de erkek için bilezik takınma mülke veya Hakk’tan sapmaya ve yalana işaret eder. Bilezikler üzüntü, keder, tasa, usanç, musibet ve belaya düşmüş olan kimseye teselli verecek sözler söylemeye işaret eder.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Bıçak Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle