Rüya Tabirleri

Rüyada Bina Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada bina görmek ne anlama gelir?

Rüyada Bina Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yeni yapılmış bir binayı görmek, ondan faydalanmaya işaret eder. Çok kere bina, kocanın hanımına zifafıyla tabir edilir.

Evinin belirli bir miktarca güzel olarak genişlemiş olduğunu görmek, bu dünyaca halinin genişliğidir. Eğer bu genişlik, olduğu miktardan fazla olursa, o eve, bir musibet gelmesine işaret eder.

Bazıları demişlerdir, bir kimse kendisini bina yapıyor görse, o kimsenin akrabalarını ve dostlarını toplamaya işaret eder.

Binayı yıktığını görmek, yakınlarını, arkadaş ve dostlarını dağıtmasına servetinin gitmesine işaret eder.

Kendisini bir binaya başlayıp temelini attığını, binayı kuvvetlice yaptığını görse, o kimsenin ilim, velayet ve bir meslek talebinde bulunmasına, talebi ve gayesinin yakında olacağına işaret eder.

Bir kimse kendisini bir şehir veya bir köyde bina yapıyor görse, o kimse o yerden bir hanımla evlenir.

Binayı çanak ve çömlekten yaptığını görse bu, rüyayı gören için süs ve gösteriştir.

Eğer bina nakışlı olursa, temizlikle ve sevinçle beraber ilim ve velayete işaret eder.

Kireç, alçı ve kiremitten bina yaptığını ve üzerinde de bir resmin olduğunu görse, o kimsenin kötü işlerde bulunmasına işaret eder.

Denilmiştir ki, bir kimse kireç ve alçı işlerinde bulunsa, o kimse helal olmayan işle uğraşır.

Gurbette bir bina yaptığını gören kimse, asla hatırına gelmeyen bir kadınla evlenir, yahut gurbette ikamet eder ve orada ölür. Yaş çamur ile bina, din ve inanca, kuru çamur ile bina malca sıkıntıya alamettir.

Güzel bina, sevgiye, neşe, rızka, güzel elbiselere, bekar kızlara ve onlardan çocuklara işaret eder. Bazen sağlam bina, kuvvet ve şiddete, yardım ve müsaadeye, bazen de uzun ömre işaret eder.

Bir kimse rüyada Allah Teala’ya yaklaşmak maksadıyla cami veya bir yer yaptırdığını görse, eğer rüyayı gören alim ise kitap yazar, mal sahibi ise malının zekatını verir, bekar ise evlenir, evli ise güzel şöhret sahibi bir çocuğu olur. fakir ise zenginleşir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Bilezik Görmek Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle