Rüya Tabirleri

Rüyada Çakıl Taşı Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada çakıl taşı görmek ne anlama gelir?

Rüyada Çakıl Taşı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada küçük taşlar, erkeklere, kadınlara, insanların küçüklerine sayılmış paralara, ilim ve şiirden öğrenmek isteyene, sıkıntı veren şeyleri ezberleyip sıralamaya, hacca, şeytanı taşlamaya, üzüntüye ve iftiraya işarettir.

Gökten bir kuşun indiğini ve mescitten bir taş alarak uçtuğunu görmek, mescit halkından veya iyi kimselerden birinin helak olmasına işarettir.

Eğer rüyayı gören hasta ve hayırlı kimselerden ise, yahut kendisinden başka hasta olarak o mescitte namaz kılan da yoksa rüyayı görenin ölümüne işarettir.

Kuş, taşı kiliseden alıp uçarsa, tabir isyankar bir hasta için önceki gibidir. Eğer taşı rüyayı görenin evinden veya meçhul bir yerden alarak uçursa, rüyayı görenin veya bir başkasının çocuğu ölür.

Bir kimse, birkaç adet taş toplayıp elbisesinin içine koysa ve yutsa yahut taşları, bir mescitten veya bir alimin evi yahut zikir halkasından aldığını görse, topladığı taşların miktarı nispetince, zikir ve ilimden ve Kur’an’dan bir takım meseleleri ve ayetleri öğrenip ezberler.

Eğer o taşları sokak ve pazardan yahut ekilecek yerden ve ağaç köklerinden toplamışsa, o kimsenin uyanıklığındaki adeti ve çalışması miktarınca dünya meyvelerinden yahut ticaretten biriktireceği menfaate yahut dilencilik ve sadakadan eline geçecek mala işarettir.

Topladığı taşları denize attığını gören kimsenin denizde malı gider.

Topladığı çakıl taşları bir kuyuya attığını görse, nikahlanır veya mal satın alır.

Yerden aldığı çakıl taşını, aslan, kaplan, maymun, çekirge ve karga gibi hayvanlara attığını görse, rüyayı da Hac aylarında görmüş ise, gelecekte Hac yapar ve şeytanı taşlar.

Eğer rüya Hac mevsiminde değil ise küçük taşlar, rüyayı görenin, düşman veya günahkar aleyhinde dua etmesi veya şahitliği ya da sövüp saymasıdır.

Çakıl taşlarını zikredilen hayvanların dışındaki hayvanlardan veya Müslümanlardan bir kimsenin üzerine attığını görse, rüyayı görenin küfürbaz koğucu ve iyi kimse ve namuslu kadınlar hakkında iftira eden birisi olduğuna işarettir.

Çakıl taşları, insanların alimlerine, bazı tabirciler günahkarını tevbe etmesine, kafirin Müslüman olmasına işaret eder, dediler.

Bazen de küçük çakıl taşları, şahitliğe işarettir.

Bazen de küçük taşları yüklenmek, kum hastalığı gibi hastalığa, yollara ve orada yürümek, şer ve düşmanlığa, bazen de, ölüme işarettir.

Bazen de küçük taşlar, ölçü ve tartı yapılan v.s. gibi şeylere ve katı söze de işarettir.

Çok olarak görülen küçük taşlar meşguliyetli insanın meşgalesidir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Çadır Görmek Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle