Rüya Tabirleri

Rüyada Cebrail (A.S.) Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada Cebrail (a.s.) görmek ne anlama gelir?

Rüyada Cebrail (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir?

Cebrail (a.s.)’ı şen olarak kendisine bir nasihate yahut vasiyete yahut da müjdeye ait söz söylediğini görse o kimse, şeref ve izzete, kuvvet müjdeye işarettir. Eğer o kimse mazlum ise yardım edilir, hasta ise şifa bulur, korkuyorsa korkusundan emin olur. Eğer üzüntülü ise üzüntüden kurtulur. Hac etmemiş ise haccetmek nasip olur.

Cebrail (a.s.)’ı görmek, şehit olarak ölmesine delildir.

Cebrail (a.s.)’dan yiyecek bir şey almak, o kimsenin cennet ehlinden olmasına işarettir.

Bir kimse rüyada Cebrail ve Mikail (a.s.)’a düşmanlık yaptığını görse, o kimsenin görüş ve fikri yahudilerin görüş ve fikrine uygun bulunmasına ve Allah Teala Hazretlerinin emrine muhalif olan işleri yapmasına işarettir.

Cebrail (a.s.)’ı görmek, ilimlere muttali olmaya işarettir.

Bir kimse Cebrail (a.s.)’ı üzüntülü olarak görse o kimseye şiddet ve azap isabet eder.

Cebrail (a.s.)’ın kendisine selam verdiğini gören kimse kadri yüce, övgüye layık büyük bir alim olur ve arkadaşları arasında saygı görür.

Cebrail (a.s.)’ı görmek, ilme, sırları sahibine bildirmeye, ölüme yaklaşmış olan kimsenin halen kendisine hayat bulunduğuna işarettir. Cebrail (a.s.)’ı görmek, bazen de nakil ve düşman üzerine nusret ve galebeye işarettir.

Cebrail (a.s.) suretine girdiğini gören kimse, cömert, hayır ve bereketi çok olur.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Cami Görmek Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle