Rüya Tabirleri

Rüyada Cehennem Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada Cehennem görmek ne anlama gelir?

Rüyada Cehennem Görmek Ne Anlama Gelir?

Bir kimse rüyada kendisini cehennemde görse, büyük günah işler.

Cehennemden kötü bir şey kendisine erişmeden çıktığını görse, dünyanın üzüntülerine düşer.

Cehennemin kendisine yaklaştığını gören kimse, bir meşakkate girer ve kendisine fazlaca ziyan erişir. Bu rüya, bulunduğu halden dönmesi, tevbe ve istiğfar etmesi için rüya sahibini tenbihtir.

Cehenneme girdiğini gören kimsenin büyük günahları işlediğine, Allah’ın gazabına müstehak olduğuna işarettir.

Cehenneme kılıcını çekerek girdiğini gören kimse, fuhuş yapar, kötü konuşur.

Tebessüm ederek cehenneme girdiğini gören kimse günahkar, azgın ve Allah Teala’ya isyan edici ve dünya nimetleriyle ferahlanıcıdır.

Bir kimse cehenneme sokulduğunu görse, onu, cehenneme sokan kimsenin azdırmasına, adam öldürme ve zina gibi büyük günahları işlemeye teşvik etmesine işarettir.

Daimi olarak cehenneme hapsedildiğini ve ne zaman cehenneme girdiğini bilmediğini görse o kimse dünyada daima fakir, mahzun ve mahrum olur, namaz kılmaz ve oruç tutmaz, Allah Teala Hazretlerini zikredip hatırlamaz bir halde bulunur.

Kendisini ateş üzerinde veya ateşe uğradığını ve oradan geçtiğini görse, o kimse insanları ezmek ister.

Cehennemin yiyeceklerinden ve cehennem sakinlerinin cesetlerinden akan kanla karışık sarı su ve irinden tattığı veya ateşin sıcağından kendisine bir şey değdiğini görse, o kimse günah işler, haksız yere kan döker ve her işi güçleşir.

Yüzü siyah, gözleri mavi olarak cehennemde olduğunu gören kimse, Allah (c.c.)ın düşmanları ile arkadaş olur ve onun kötü işlerine ve cinayetlerine razı olarak halk arasında hakir, zelil ve yüzü kara olur. Yaptığı zulmü sebebiyle de ahirette Allah(c.c.)ın azabına uğrar.

Cehenneme girdiğini gören kimse, tevbe etmediği her günahından dolayı rezil olur.

Cehennemden çıktığını gören kimse isyanından tevbe eder.

Cehennemin şarabından içtiğini, yemeğinden yediğini gören kimse daima isyan eder, yahut kendisine vebal ve günah olan bir ilmi talep eder.

Rüyada cehennemi görmek ve oraya girmek, dünyada rütbenin gitmesine işarettir. Bazen de bu rüya zenginlikten fakirliğe, ülfet ve ünsiyetten vahşet ve geçimsizliğe, daima hapiste kalmaya ve dünyada hor ve hakir olmaya işarettir.

Cehennemin zakkum ağacından yerse, yahut ateş ehlinin yaralarından çıkıp akan irinli ve kanlı suları içse, cehennemdeki akrep ve yılanların kendisini sokup ısırdığını görse, yahut derisinin cehennem ehlinin derilerine dönüştüğünü görse yahut yüzükoyun süründürülse, yahut yüksek bir yerden tepe üstü düşse veya demir kamçılarla dövülse, yada cehennemin muhafızları kendisini çekip sürüklese, bunların hepsi ve bunlara benzeyen şeyler dinde bidate, zalimler ile ortaklığa, kafirlerin yolunda gitmeye, müşriklerin ve olay edenlerin aklakları ile ahlaklanmaya, peygamberlere muhalefet etmeye, dinden çıkmaya Allah Teala’nın hakkını ifa etmede cimrilik ederek hakkı sahibine vermemeye, alemlerin rabbine isyan edip rububiyetini ve kudretini inkar etmeye işarettir.

Cehenneme girip sonra çıktığını gören kimse cennete girer. Yahut bir günah işler de sonra bundan tevbekar olur ve istiğfar eder.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Cebrail (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle