Rüya Tabirleri

Rüyada Cihad Etmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada cihad etmek ne anlama gelir?

Rüyada Cihad Etmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada cihad etmek çoluk çocuğunun rızkının temin etmek için gayret göstermeye, güzel isimle methedilmeye işaret eder.

Bazı tabirciler, cihad, rızkın genişliğine işaret eder. Bazı kere de hayır ve sevap yoluna gitmeye, asi ve inatlarla münakaşa ve mücadeleye işaret eder.

Bir kimse cihad etmeye gittiğini görse, fazilet ve zenginliğe, ahirette yüksek derecelere işarettir.

Allah (c.c.) yolunda savaşıp inançsızlarla dövüştüğünü görse, evlad ve ailesi hususunda gayret içinde bulunur.

Birtakım kimselerin cihad için yola çıktıklarını görse, o kimselerin, kurtuluşa, zafere, makam, izzet ve kuvvete erişmelerine işaret eder.

Kılıcını sağa sola sallayarak tek başına düşmanla dövüştüğünü görse, o kimse düşmanları üzerine nusret ve zaferle galip gelir.

Allah yolunda öldürüldüğünü görmek, rahat ve sevince ve kolaylıkla rızka nail olmaya işaret eder.

Harp içerisinde olduğunu fakat harpten yüz çevirdiğini gören kimse, aile ve akrabaları hususunda cehd ve gayretini, onların hallerini ıslah için gösterdiği çalışmasını terk eder, dininde bozukluk meydana çıkar ve dünyada sülalesinde ayrılık ve dağınıklık meydana çıkar.

Harbi kazandığını gören kimse ticaret ve kazancında fayda görür.

Rüyada din düşmanları ile cihad, zalim ve münafıklarla muhalefet ve düşmanlığa ve onlara galip gelmeye işaret eder.

Rüyada, denizde yapılan cihad, fakirliğe, korkuya ve zayıflığa, helak olmaya, iki düşman arasına düşmeye, iki taraftan korkuya, yahut deniz ve denizin işaret ettiği kimseden rızık talep etmeye işarettir.

Rüyada azgınlarla savaşmak, din veya anneler ve babalar için imdat ve yardıma yahut hanımı için kıskançlığa işaret eder. Rüyada azgın ve zalimlerin taraftarı olduğunu görenin anne babasına muhalefet edeceğinden yahut kendisinin itaat etmesi ve boyun eğmesi lazım gelen itaatten çıkmasından veya namazını terk etmesinden korkulur.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Ceviz Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle