Rüya Tabirleri

Rüyada Direk Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada direk görmek ne anlama gelir?

Rüyada Direk Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada direk görmek, dine işarettir.

Bir kimse rüyada gökten bir direk indiğini görse, Allah (c.c.) o kimseye halim ve adaletli bir kişi sebebiyle ikram ve ihsan eder.

Bir kimse bir direkle birisine vurduğunu veya vurulduğunu görse, dövüleni utandıracağı bir söz söyleyeceğine işarettir. Eğer vurduğunda bir tarafını yaralarsa, döven kimse dövülen kimseye, bir zarar verir.

Rüyada direğin durduğu yere dayandığını veya o yeri satın aldığını ya da o yerin kendisine bağışlandığını gören kimse, yaşlı bir kadına güvenir veya yaşlı bir kadınla evlenir.

Direk kendisine itimat edilen güvenilir bir kimsedir. Rüyada direğin eğildiğini gören kimse memur ise, onun hizmetinde bulunan adamı verdiği emirlerinin aksine iş yapar ve ona itaat etmez.

Direkler mühim işlerde kendilerine itimat olunacak adamlardır.

Direklere sahip olduğunu veya kendisinin direklerden olduğunu gören kimse, mülke ehil ise bir mülke sahip ya da kendisine itimat edilir bir kimse olur.

Direk, baba, çocuk, mal, ortak, hayvan, eş veya mülktür.

Direk olduğunu gören kimse, ölür ve onun naaşı ve tabutu direkler arasına yüklenerek götürülür. Direk gözyaşına işarettir.

Mermer sütun faydalı veya şerefli mal ya da kadındır. Eğer direk, sert bir taştan olursa, o şerefsiz ve hor bir kimsedir. Eğer direk adi taştan olursa, o adam fikrinden çabukça dönen sebatsız bir kimsedir. Eger direk ağaçtan ise, o adam münafık olur.

Rüyada eğilmiş ve devrilmeye yüz tutmuş görülen cami ve mescit direği o mescidin hizmetçilerine işarettir.

Eğer eğilen direk kilise direği ise, bir inançsızın veya bid’at sahibi bir kimsenin ya da rahip, papaz gibi birisinin ölmesine işaret eder.

Ağaçtan, toprak veya kireçten direk görmek, evin kıymetine ve o ev halkına hizmet eden kimseye ve evin yükünü yüklenen ve direği mesabesinde olan şahsa işarettir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Dil Görmek Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle