Rüya Tabirleri

Rüyada Dolu Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada dolu görmek ne anlama gelir?

Rüyada Dolu Görmek Ne Anlama Gelir?

Gökten dolu yağdığını görmek, devlet başkanının insanlara azap etmesi, mallarını telef etmesi, bazı kimselerin canlarını acıtması ile tabir edilir.

Zamansız dolu veya kar yağdığını gören kimse, kısa süreli bir hastalığa yakalanır ve bunu çabuk atlatır.

Dolunun, üzerine yağdığını gören kimsenin bir kısım malı elinden gider.

Zamanında yağan dolu, üzüntü ve kederlerin gitmesine, düşmanın ve hainlik yapmak isteyenlerin kahrolmasına işarettir.

Eğer yağan dolu çok olur, yer ve yolları bozar, yolcuları yollarında alıkoyarsa geçimin darlığına, halinin durgunluğuna ve yolculuğun imkansızlığına işarettir.

Rüyada doluyu toplayıp elek, kalbur, elbise veya içine su konulmayan kaplara koyduğunu gören, zengin ise malı ve kazancı elinden çıkar, malı noksanlaşır, eğer o kimsenin ticaret için denizde mal ve sermayesi varsa o mal ve sermayeden korkulur. Rüya sahibi fakir ise muhtaç olduğu, giydiği ve istifade ettiği şeyler o kimsenin yanında kalmaz ve geleceği için de bir şey biriktiremez.

Dolunun yağdığını fakat insanlara zarar vermediğini, bahusus insanların onu bir araya toplayıp kaplarını doldurmaları ve ondan yemeleri şeklinde ise bu rüya hayır ve rızıktır.

Bozmadığı halde bir yere yağan dolu, Allah (c.c.) tarafından rahmettir. Yağdığı yeri ifsad ederse o yere Allah’ın azabı iner.

Dolunun bitkiler üzerine yağması fakat hiç birini bozmayıp kimseyi de zarara sokmaması o yere inecek bolluk ve ucuzluğa alamettir. Bazen de bu rüya, zararsız çekirgeye işarettir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Doktor Görmek Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle