Rüya Tabirleri

Rüyada Dudak Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada dudak görmek ne anlama gelir?

Rüyada Dudak Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen dudak, rüya sahibinin kendisiyle iftihar ettiği bir adamın yardımına ve anlatım kuvvetine veya kendisiyle şereflendiği dostuna işarettir.

Alt dudak, üst dudaktan daha faziletlidir.

Üst dudak, rüya sahibinin dostu ve bütün işlerinde itimat ettiği kimsesidir.

Dudaklar, karı, çocuk ve akraba yerine geçerler. Dudaklarında sızı ve ağrı olduğunu görse, bu, dostluklarının işleri gereği gibi gitmediğine işarettir.

Rüyada dudağını kesilmiş gören kimsenin, koğuculuk etmesine işarettir. Eğer alt dudağı kesilmiş olursa, işlerinde yardımcısı bulunan kimse, onun yanına uğramaz.

Üst dudağını yerinden ayrıldığını gören kimsenin nimeti elinden gider.

Alt dudağını ayrıldığını gören kimsenin, hanımı ölür veya onu boşar. Yarılmış olarak görülen alt dudak, iki hanımla, üst dudak da, iki dost ile tabir edilir.

Eğer yarılmış olan dudağının iyileşmiş olduğunu görse, o kimsenin iki dostu onun iş yerinde arzusuna uyarlar.

Yarılmış olan dudağının kesildiğini görse,o iki dostu ondan ayrılırlar.

Dudak adamın kuvveti, süsü ve yakınlarıdır.

Rüyada görülen dudak, hastalıklardan şifa bulmaya, başkasını çekemeyen bir kimsenin gam ve kederinden kurtulmaya işarettir. Dudaklar bazen kapıcılara, bekçilere, kapılara ve kilitlere, bazen de, ilim, hidayet, yemek, içmek, sevinç, keder ve sırları gizli tutmaya işarettir.

Rüyada dudaklarının yok olduğunu gören kimsenin kapıcılarını yahut bekçilerini kaybetmesine veyahut kilidinin bozulmasına veya anahtarının kaybolmasına işarettir. Dudaklar, bazen de, düdük, zurna ve bunlar gibi şeyleri çalanların ve nefesli çalgı aletleri yapanların geçimlerinin bolluğuna işarettir.

Dudakların inceliği ve kırmızılığı, düzgün söze, doğru yola ve yiyilip içilecek şeylerin güzel ve hoş olmasına; gök renkte olması ahmaklığa ve açtığı davaya delil getirmeden aciz olduğuna, kazanç ve geçimde rahatsızlığa işarettir.

Hasta için dudakların siyahlığa ve göklüğü, hastanın öleceğine işarettir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Dua Etmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle