Rüya Tabirleri

Rüyada Ekin Biçmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada ekin biçmek ne anlama gelir?

Rüyada Ekin Biçmek Ne Anlama Gelir?

Ekin biçmek, güç şeyi kolaylaştırmaya ve çabuk elde edilen rızka işarettir.

Bazen de ekin biçeni görmek, helake ve mevizeye işarettir. Bir kimse rüyada bir yerde ekin biçtiğini görse eğer o yerde harp varsa ora halkı helak edilir.

Eğer biçilen ekin kendisinde harp olmayan bir şehirde ise, Allah’ın (c.c.) kılıcı olan veba gibi hastalıklara işarettir.

Eğer biçilen ekin çarşılardan birisinde ise o çarşı halkının menfaatlerinin çokluğuna, alışverişleri iyi gidip yaptıkları ticaretten kazanç sağlamalarına işarettir.

Eğer biçilen ekin mescit ve hayır yerlerinden bir camide olursa, ekin de bizzat halkın kendisi biçiyor ve tanımadığı kimse de yoksa, her biçen kimse için meydana gelecek ücretlere ve sevaba işarettir.

Kemale erdikten sonra biçilmiş ekini çift öküzlerinin önüne atmak, ekindeki iyiliğe ve afetten uzak olmasına işarettir. Ekin kemale ermemişse ziraata erişecek afete yahut yiyeceklerin pahalılığına işarettir.

Ekin biçmek, onu biçen için mükafat olarak nail olacağı sevaba işarettir.

Ekinin mevsimsiz olması ölüm ve savaştır. Eğer biçilen ekin yeşil olursa, gençlerin ölmesine, beyaz ise ihtiyarların ölmesine işarettir.

Biçilmiş ekin içerisinde yürüdüğünü gören kimse mücahit saflarında bulunur.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Dünya Görmek Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle