Rüya Tabirleri

Rüyada Evlenmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada evlenmek ne anlama gelir?

Rüyada Evlenmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada evlenmek, Allah’u Teala Hazretleri tarafından meydan gelecek bir yardıma işarettir.

Bazen de evlenmek, esarete, borca, üzüntü ve kedere, tazminat vermeye veya yüksek bir mevkiye geçmek için çalışmaya işarettir.

Eğer rüyada tanıdığı bir hanımla evlense, o şahsın onunla geçimini sağlayacağı şey hakkında çalışır. Eğer tanımadığı bir kadınla evlense ecelinin yaklaştığına ve bir evden diğer bir eve taşınacağına işarettir.

Rüyada evlenmek, şahitler huzurunda olursa Allah-u Teala’ya salih bir amel yapacağına dair söz vermeye işarettir. Eğer nikah, adetlere uygun olarak çarşıda yapılırsa makama ve kadrini yücelecek bir şöhrete erişmeye işarettir.

Evlenmek sanatla da tabir edilir. Bundan dolayı bir kadınla evlendiğini ve o kadının öldüğünü gören kimse, bir sanatla meşgul olur. Ve bunu yaparken de zahmet, üzüntü ve keder düşer.

Bir kimse rüyada dört kadınla evlense, Peygamberimiz (s.a.v.)’in kabrini ziyaret eder. Yahudi bir kadınla evlendiğini gören kimse, bir sanat için çalışır ve günah işlemeye cüret eder. Hristiyan bir kadınla evlendiğini gören kimse, fitneyi gerektiren bir sanata çalışır. Eğer evlendiği kadın ateşperest ise, o kadın dinle ilgisi olmayan bir sanata işarettir.

Rüyada zina eden bir kadınla evlendiğini gören kimsenin, zina yaptığına işarettir.

Rüyada kendisine musallat olan ve kalp kıran bir kadınla evlendiğini gören kimse, ağır bir yük altına girer.

Rüyada bir adam bir kadınla evlendiğini ve o kadını kendi evine götürdüğünü görse, o adam o kadının kocasından mal elde eder. Eğer kadınla evlendiğini ve kendisinin de kadının evine gittiğini görse, kadının evvelki kocası onunla rüyada evlenen adamdan mal ve hayra erişir.

Rüyada ölmüş bir kadınla evlendiğini gören kimse, ümidini kestiği bir maksadına kavuşur.

Hasta olan bir adam rüyada evlense ve evlendiği kadını görmese ve ismi de söylemese o adam ölür.

Rüyada annesini bir adamla evlendirdiğini gören kimse mülkünü satar.

Hamile olan kadın rüyada evlendiğini görse bir kız çocuğu doğurur. Gelin
gibi halka gösterilirse, bir çocuk dünyaya getirir.

Erkek çocuğu olan kadın rüyada evlendiğini görse, çocuğunu evlendirir.

Kocası olmayan veya evli bir kadın rüyada evlense hayra erişir.

Bir kadın rüyada ölü olan bir şahısla evlendiğini görse, o kadın fakirleşir ve etrafındakiler dağılır.

Rüyada ölü olan bir kadınla evlendiğini ve onun yanına girdiğini gören kimse, kaçırdığı ve ümidini kesmiş olduğu bir işine kavuşur. İşi de o kadının güzelliği nispetinde olur.

Rüyada bir kadınla evlendiğini ve kendisinin de bir veya birkaç hanımı olduğunu gören kimse evlendiği kadını görse veya tanısa, o kadının güzellik ve endamı nispetinde hayır, servet ve devlete erişir. Eğer kadını tanımayıp ve ismi de kendisine söylenmediyse, o kadın da kendisi için hazırlanıyorsa, o adamın veya eli altında bulunan birisinin öleceğine işarettir.

Tanımadığı yaşlı bir adamın kızıyla evlendiğini gören kimse, çok hayra kavuşur.

Bir kadın tanımadığı yaşlı bir adamla evlendiğini görse, o kadın yine çok hayra erişir. Eğer hasta ise iyileşir.

Rüyada kendisine haram olan ve ölmüş bir kadınla evlendiğini gören kimse, akrabalarını ziyaret eder. Eğer o kadın sağ ise, o şahıs akrabalarını ziyaret etmez.

Rüyada kendisine haram olan bir kadınla evlendiğini gören kimse, ailesinin önderi olur.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Ev Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle