Rüya Tabirleri

Rüyada Gece Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada gece görmek ne anlama gelir?

Rüyada Gece Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen gece, işsizliğe ve boş durmaya işaret eder.

Bir kimse rüyada zamanın tamamen gece olduğunu görse, o kimsenin dar geçindiğine işaret eder.

Eğer gecenin karanlığının gittiğini ve gündüz olduğunu görse ve insanlar da üzüntülü ve kederli olsalar bu üzüntü ve kederden kurtulurlar kuşatma altında iseler kuşatma kalkar, pahalılık içinde iseler, fiyatlar ucuzlar, kimseden şikayetleri varsa, şikayetleri gider.

Gece, karı kocayı bir araya getirmeye de işaret eder. Gündüz karı kocanın ayrılmalarına işaret eder. Karanlık gece, sapıklıktır.

Eğer gecenin karanlığı şimşek ve gök gürültüsü ve rüzgarla beraber olursa, bu durumun görüldüğü yerde vaki olacak sapıklığa işaret eder. Bir kimse evinde karanlık görse, o kimse bir yola yolculuk eder.

Gece ile gündüz birbirine zıt iki devlet ricaline işaret eder.

Bazen gece ile gündüz iki düşman ve iki kuma kadına işaret eder. Bazen de gece, rahatlığa ve gündüz maşakkate işaret eder. Bazen gece nikaha bazen de boşanmaya işaret eder.

Bazen gece, alışverişin durgunluğuna, gündüz de alışverişin artmasına kara ve denizde yolculuk yapmaya işaret eder. Bazen de gece denize ve gündüz karaya işaret eder.

Bazen gece, ölüme işaret eder. Gündüz de öldükten sonra dirilmeye işaret eder.

Bazen de gece ile gündüz iki adil şahide işaret ederler.

Rüyada sabah olduğunu gören kimse hasta ise, hastalıktan kurtulur veya ölür, mahpus ise, hapisten çıkar, günahkar ise günahtan tevbe eder. Ticaretinde durgunluk varsa ticareti canlanır.

Gecenin gündüze girmesi aksiyle tabir edilir.

Bir kimse zamanın hepsinin gece olduğunu ve oranın halkı da bundan dolayı üzüldüklerini görse, fakirlik ve ihtiyaçlı olmaya, açlığa ve ölüme işaret eder.

Bazen de gece ve gündüz hayır ve kötülükten uzak olan şeyi yaklaştırmaya işaret eder.

Bazen de gece ve gündüz pişmanlığı gerektiren şeyi yapmaya işaret eder.

Bazen de geceyi görmek zamanın değişmesine, birtakım olayların çıkmasına işaret eder.

Gece, esmer kadına, gündüz beyaz kadına ve kadınların hamile oluşuna işaret eder.

Geceyi görmek, elbiseye gündüzü görmek de maaşa işaret eder.

Bazen de gece işleri gizlemeye ve korkudan emin olmaya işaret eder.

Gece teheccüd namazı kılan ve alışveriş yapanlar için arzusuna kavuşmaya işaret eder.

Bir kimse rüyada uyuduğunu veya kendisinin geceleyin oyun aletleriyle meşgul olduğunu görse, bu rüya nimetin gitmesine, olay, hadise, bela ve zahmetin çokluğuna işaret eder.

Kadir gecesi gibi mübarek geceleri rüyada görmek, bütün hayırlarla müjdedir. Beraat, mirac ve cuma gecelerini görmek de böyledir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Hamilelik (Gebelik) Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle