Rüya Tabirleri

Rüyada Gerdanlık Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada gerdanlık görmek ne anlama gelir?

Rüyada Gerdanlık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir kimsenin boynunda gerdanlık görmesi, o kimsenin cimri olduğuna işaret eder. Gerdanlık hanımın kocasına yapacağı iyilikle ona devamlı saygı göstermesine ve kocasının malından hanımın elinde bulunacak mala işaret eder.

Kadın için gerdanlık görmek, onun kocasıdır. Eğer gerdanlık gümüşten, geniş ve kuvvetli olursa kocasının mert, yumuşak ve zengin bir kimse olduğuna; eğer gerdanlık zayıf olursa, kocasının yaramaz olduğuna, demirden olursa, kocasının kuvvetli olduğunu işaret eder. Gerdanlık ortasında ağaç parçası varsa o, kadının kocasının münafık birisi olduğuna tabir edilir. Kadın için kırmızı gerdanlık, kırmızı renkli peçeye ve baş örtüsüne işaret eder. Evli kadın için gerdanlık çocuğa, bekar kadın için de kocaya işaret eder.

Rüyada üzerinde bir takım gerdanlıkların bulunduğunu ve onları taşımakta güçlük çektiğini gören kimse, ilmi ile amel ve icabını yerine getirmekten usanır.

Bazı tabirciler, gerdanlık neden olursa olsun, dinde olan bozukluğa işaret eder, dediler.

Gerdanlık takınmak, cimriliğe işaret eder. Bazen de gerdanlık takınmak mülke, çocuğa kavuşmaya ve emanete işaret eder.

Rüyasında üzerinde altın, gümüş, demir, pirinç veya kalaydan gerdanlık olduğunu gören kimse, dinini tahrif etmek için çalışır veya yanında bulunan emaneti kaybeder.

Rüyada gerdanlık görmek, kadınlar için güzellik ve süstür.

Bir kimse rüyada kendisinde altın, inci ve yakuttan bir gerdanlık olduğunu görse, Müslümanların işi ile ilgili bir vazife verilir, veya emaneti kabul eder. Gerdanlık erkek kimse için güzel bir kadınla evlenmeye işaret eder. Eğer gerdan ile beraber gümüşten bir boyun bağı da olursa, gerdanlıkta bulunan yakut ve mücevher kadının güzelliğine işaret eder. Eğer gerdanlık gümüş ve mücevherden olursa, mal ve refahla beraber devlete; demirden olursa, kuvvetle beraber memuriyete işaret eder.

Bir kadın rüyada kendi üzerinde bir gerdanlık olduğunu ve o gerdanlıkta iyi veya kötü bir şey meydana geldiğini görse, meydana gelen şeyin tabiri, onun kocasına veya kendisinin işlerini görüp gözeten bir kimsesine ya da üzerine aldığı emanete aittir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Gemi Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle