Rüya Tabirleri

Rüyada Gusletmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada gusletmek ne anlama gelir?

Rüyada Gusletmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada cünüplükten dolayı veya cuma namazı için gusletmek, günahlardan tevbe etmeye anne ve babası veyahut ahbapları hakkında gereken iyiliği yerine getirmeye işaret eder.

Eğer guslü kış gününde ve soğuk su ile yaparsa bu rüya bazen üzüntü, keder, sıkıntı ve hastalıklara işaret eder.

Eğer kış gününde sıcak su ile gusletse, bir takım fayda, kar, ticaret ve hastalıktan şifa bulmaya işaret eder.

Bayram için guslettiğini gören kimse, bekar ise evlenir.

Ay veya gün tutulmasından dolayı gusletse, bazen rüya sahibi korkunç bir şeye düşer. Veya güneş ve ayın işaret ettiği bir kimse tarafından kendisine bir sıkıntı ve mihnet erişir. Yağmur duası için gusletmenin tabiri de böyledir.

Ölüyü yıkamak için gusletmek gafil ve cahil kimseden ayrılmaya işaret eder.

Rüyada Mekke’ye veya ihrama girmek için gusletse, ferahlık, sevinç ve kayıp kimselerle bir araya gelmeye ve borçları ödemeye işaret eder. Şeytanı taşlamak ve tavaf etmek için gusletmenin tabiri de böyledir. Bazen şeytan taşlamak için gusletmek düşmana galip gelmeye işaret eder.

Tavaf yapmak için gusletmek, geçimini temin etmek için çalışmaya veya büyük adamlara hizmet etmeye yahut hanımı ile cinsi ilişkiye girme ya da anne ve babasını ziyaret etmeye işaret eder.

Rüyada guslettiğini ve yeni elbiseler giydiğini gören kimse, hasta ise, Allah (c.c.) ona şifa ihsan eder; borçlu ise, borcunu öder, hapisse, hapislikten kurtulur. Üzüntülü ise, üzüntü ve kederden kurtulur, hacca gitmemiş ise gider, eğer fakir ise, Allah (c.c.) onu zengin yapar. Eğer ticaret ve mesleği birtakım müşkülata uğramış ve alışverişi durmuş, tüccar veya esnaf ise, Allah (c.c.) onun ticaret ve mesleğine kolaylık verir ve servetini ona iade eder, üzüntü ve kaderini giderir.

Eğer o kimse vazifeden alınmışsa, Allah (c.c.) onun memuriyetini iade eder.

Gusledip yeni elbise giymediğini gören kimsenin, üzüntü ve kederi gider ve vücudu sıhhatli olur.

Guslettiğini ve eski elbise giydiğini gören kimsenin üzüntü ve kederi gider, ancak fakirleşir.

Guslünün tamamlandığını gören kimsenin işi de tamamlanır. Guslünü tamamlayamadığını gören kimsenin arzu ettiği işi de tamamlanmaz.

Gusletmek için bir havuza veya küçük bir kuyuya ve bunlar gibi şeylere girdiğini gören kimse, ise, bekarsa evlenir.

Tünelde guslettiğini veya abdest aldığını gören kimse, çalınan şeyini bulur.

Bir kimse fazla sıcak su ile guslettiğini görse, o suyun sıcaklığı nispetinde o kimse üzüntü ve kedere düşer.

Bazı tabirciler, rüyada gusletmek, evlenmeye işaret eder, dediler. Rüyada tanınmayan bir kadının guslettiğinin görülmesi, yağmur yağmasına işaret eder.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Su Kaynağı Görmek Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle