Rüya Tabirleri

Rüyada Hacca Gitmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada hacca gitmek ne anlama gelir?

Rüyada Hacca Gitmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada, hacca gittiğini, Kabe-i Muazzamayı tavaf edip hac farizalarını yerine getirdiğini görmek, dininde güzellik ve istikamete, nail olacağı sevaba, korkudan emin olmaya, borcunu vermeye ve müslümanlara vereceği emanetlere işaret eder.

Hac zamanında hacca gitmek için yola çıktığını görse, çıkarıldığı işe tekrar tayin edilir. Eğer misafir ise selamette olur. Eğer tüccar ise kazanç elde eder. Hasta ise şifa bulur. Borçlu ise borcunu öder. Hac yapmamış ise hacca gider. Sapıklıkta ise Allah (c.c.) hidayete eriştirir. Hac yahut umre yapmış ise ömrü uzun ve işi makbul olur.

Hacca çıkıp fakat kavuşamadığını görse, bulunduğu memuriyetten çıkarılır. Tüccar ise ticarette zarar eder. Sıhatte ise hasta olur.

Hac farz olduğu halde haccetmeye niyeti olmadığını görse, Allah (c.c.)’ın nimetini ve üzerinde olan emaneti inkar etmesine işaret eder.

Rüyada hac eden kimse talebe ise isteğine kavuşur. Fakir ise zengin olur ve ihtiyacı gider. Hasta ise ölür. Günahkar ise tövbe eder. Eğer evli ise hanımını boşar. Yahutta din veya dünyasınca faydalanacağı bir kimse ile dost olur.

Bazen hac, bekar kimsenin evlenmesine işaret eder.

Yaya olarak hacca gittiğini gören kimse, rızık ve ganimet sahibi olur.

Bazen de bu rüya rızık ve ganimete işaret eder.

Hac yolculuğundan gelmek, şiddetten sonra kurtuluşa,hastalıktan sıhhate ve evvelce bulunduğu hale dönmesine işaret eder.

Yiyeceğini kendisi ile beraber getirdiğini görse, takvaya işaret eder. Bazen de yiyeceğini getirmek, fakir için zenginliğe, borçlu için borcunu ödemeye işaret eder.

Yalnız olarak hac yoluna çıktığını, insanların kendisine vedalaştıklarını görse, ölür.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Güzel Kokulu Otlar Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle