Rüya Tabirleri

Rüyada Halife Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada halife görmek ne anlama gelir?

Rüyada Halife Görmek Ne Anlama Gelir?

Bir kimse rüyada liyakatli bir halife görse, yahut kendisinin halife olduğunu görse, halinin güzelliğine ve sonunun iyi olacağına işaret eder.

Halife, din işlerinde ve Rasulullah (s.a.v.)’ın şeriatının (İslam hukuku) hükmünü icra eden kimsedir. Bundan dolayı halifede görülen noksanlık ve aşırılık, yürüttüğü işine aittir.

Rüyada halifeyi gören kimse bir şey ile vaad edilmişse o vaad yerine getirilir ve umut ettiği şeye işarettir.

Bazen de halife görmek, sünnete uymaya, din ve takvaya, halktan ayrılıp itikaf etmeye, sözde doğruluğa, nafile ibadete, zikir ve tevbeye, iç temizliğine, inançsızın müslüman olmasına iyilikle emredip kötülükten kaçındırmaya işaret eder.

Rüyada halifenin öldüğünü görmek, halifenin işaret ettiği şeyde noksanlığına işaret eder.

Kendisinin halife olduğunu gören kimse, mülke ehilse mülke işarettir, hüküm vermeye ehilse hakim, yahut imam ve vali olur. Eğer ehil ve layık değilse hapis veya hasta olur yahut uzak bir yere yolculuk yapar. Allah’ın (c.c.) hakkına muhalefet eder.

Kendisinin halife veya imam olduğunu gören kimse izzet ve şerefe işaret eder. Halifiye döndüğünü görse bu rüyada hayır yoktur.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Hakim Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle