Rüya Tabirleri

Rüyada Hapishane Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada hapishane görmek ne anlama gelir?

Rüyada Hapishane Görmek Ne Anlama Gelir?

Hapishane şiddetli ve meşakkatli hanıma, şiddet ve meşakkate sebep olan şeylere sükut etmeye ve manasız söz söylemekten dilini menetmeye, düşman tarafından meydana gelecek hileye işaret eder.

Hapishane itham edilmeye, büyük adamlara yaklaşmaya, kabre, borca, hastalık veya azminde meydana gelen kusur ve tembellik sebebiyle yolculuğu terkederek oturmaya, fakirlik ve rahatsızlığa işaret eder.

Rüyada hapishaneye girmek uzun ömre ve dostlarla bir araya gelmeye işaret eder.

Hapishane üzüntü ve kederdir. Rüyada hapishaneyi tercih eden kimse günahtan mahfuz olur.

Hapishaneden çıktığını gören kimse hastalıktan kurtulur.

Hapis olan bir kimse rüyada hapishanenin kapılarının açılmış olduğun görse hapislikten kurtulur.

Rüyada, hapishane içerisinde ışık giren bir pencere görse veya hapishanenin tavanının gitmiş ve yıdızların meydana çıkmış olduğunu görse, yine o kimsenin hapisten kurtulmasına işaret eder.

Rüyada hapishane görmek misafir için afiyet, hasta için ölümdür.

Bazı tabirciler bir kimse rüyada zindanda olduğunu görse Yusuf Aleyhisselamın kıssasına binaen o kimsenin dualarının makbul olmasına üzüntü ve kederden kurtulmasına işaret eder.

Bir kimse rüyada yeri şekil ve heyeti meçhul bir hapishane olduğunu ve oradan çıkmadığını görse o hapishane onun kabridir.

Bir kimse rüyada evi içerisinde prangaya vurulduğunu görse. o kimse iyilik elde eder ve hayırlı olan şeyleri çoluk çocuğunda görür.

Rüyada bilmediği bir evde hapsolunduğunu gören kimse o evden bir kadınla evlenir ve ondan eline mal ve evlat geçerek istifade eder.

Kendisini prangaya vurulduğunu ve sıkıntı içerisinde bulunduğunu gören kimse korktuğundan ve kaçındığı şeylerden kurtulur.

Rüyada bir hapishane yaptığını gören kimse hak ve doğru yolu gösteren bir zatla karşılaşır ki, onun mahalle ve şehir halkı o zata uymaları sebebiyle nefsani arzularını terkederek doğru yola dönerler.

Bazen hapishane kişiyi tasarruf ve hareketten meneden hastalığa, gururlanmaya, batıl ve boş şeylere itimat edip aldanmaya bazen de cehenneme işaret eder.

Bir kimse rüyada bir ölünün zindanda olduğunu görse, o ölünün üzerinde ödenmemiş kul hakkı ve borcu olması sebebiyle cehennemde hapis bulunduğuna işaret eder.

Hayatta olan bir kimse rüyada kendisinin hapishanede olduğunu görse, o kimse karada veya denizde yolculuk yapmak arzusunda ise yağmur veya rüzgar yahut düşman ya da bir korkudan dolayı kendisini yolculuğundan menedecek bir engelin çıkmasına işaret eder. Eğer yolculuk yapmak arzusunda değil ise kilise, küfür ve bid’at evi veya meyhane ve genelevi gibi bir yere girer ve günah işler.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Halife Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle