Rüya Tabirleri

Rüyada İnsan Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada insan görmek ne anlama gelir?

Rüyada İnsan Görmek Ne Anlama Gelir?

Bir kimse rüyada tanımadığı ve kimseye de benzetemediği bir insanı görse, o adam rüyayı görenin nefsidir. Allah O’na göstermiştir. Eğer rüyayı gören o kimseye hayır iş işlemişse kendi fiilidir. Bazen bu rüya, rüyayı görenin rızık ve ecelinin son haddinde olduğunu gösterir.

Eğer iki kişi görse, korkusu varsa korkudan emin olur. Eğer üç kişi görse bu rüya sahibinin haram şeyleri işlemekten kendisini muhafaza etmesine işaret eder.

Gördüğü adam makam sahibi birisi ise ve ondan da yeni bir elbise aldığını görse, makam sahibinin yerine tayin edilir. Eğer o kimseden ip aldığını görse rüya sahibi ondan ümidini keser ve aralarında düşmanlık ve buğz meydana gelir.

İnsanlardan ma’ruf ve meşhur kimse hakkında görülen rüya, nefsine, cinsine, benzerine veya şehir ve mesleğine işarettir.

Bir kimse tanıdığı bir insanın rüyada yüksek rütbe sahibi olduğunu veya bulunduğu rütbeden düştüğünü yahut da o kimseye bir afet ve belanın geldiğini görse, gördüğü gibi o adama hayır yada kötülüğün geleceğine alamettir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada İnmek Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle