Rüya Tabirleri

Rüyada İsa (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada İsa (a.s.) görmek ne anlama gelir?

Rüyada İsa (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir?

İsa (a.s.)’ı rüyada gören kimse, Allah (c.c.) rızası için çok yolculuk, çok ibadet ve çok hayırlı bir kimse olur. Yine bu adam kanaatkar ve tıp ilmine de vakıf olur.

Bazı tabirciler rüyada Hz. İsa (a.s.)’yı gören kimseye, o sene fena bir şey isabet etmez. Eğer tıp tahsili yapıyorsa, ona kötü bir şey isabet eder.

Rüyada İsa (a.s.)’ı gören kimse zahid, gezgin ve korktuğundan emin olur.

Rüyada İsa (a.s.)’ı çok gören kimse, tıp ilminde zamanında benzeri olmayan bir buluş bulur.

Bir kimse rüyada İsa (a.s.)’ı bir şehirde bir camide olduğunu ve halkın toplandığı yere Hz. İsa (a.s.)’nın baktığını görse, halk bir bela içinde iseler ondan kurtulurlar.

Annesiyle beraber Hz. İsa (a.s.)’yı görmek, orada meydana gelecek bir alamete işaret eder.

Rüyasında İsa (a.s.)’nın suretine girdiğini veya onun elbiselerinden birini giydiğini gören kimse, işlerine ve kendisine gerekli şeylere bakar.

İsa (a.s.)’ı görmek, nerede görüldüyse o yerde izzet ve berekete işarettir. Hasta olan bir kimse, İsa (a.s.)’ı görse, şifa bulur.

Bir kimsenin İsa (a.s.)’ı hasta görmesi, ölümüne işarettir.

Hz. İsa (a.s.)’ı görmek, adalet ve bolluğa işaret eder.

Hamile olan bir kadının rüyada Hz. İsa (a.s.)’ı görmesi, doktor olacak erkek çocuk doğurmasına işaret eder.

İsa (a.s.)’ı görmek dinde şek, şüphe ve ihtilafa düşmeye tabir edilir.

İsa (a.s.)’ı görmek, bazen de onun ümmetinden bazı insanların ortaya çıkmasına işaret eder.

Eğer İsa (a.s.)’ı gören kimse, zanaatkar veya doktorsa, o kimse zanaat ve doktorluğundan istifade eder, işleri kolaylaşır ve zanaatından kazanç saglar.

İsa (a.s.)’ı görmek, bazen kendisinin ilgisi olmadığı bir şeyle itham edilir. Bazen de kendisi yahut annesi aleyhinde bir yalan uydurulur.

Hz. İsa (a.s.)’ı annesi ile beraber bir şehirde görmek, o şehirde bir alametin çıkmasına işaret eder. Bazen bu rüya, üzüntü, keder, iftiraya, bir yerden diğer bir yere nakletmeye, bazen de garip şeylerin çıkmasına işaret eder.

Rüyada İsa (a.s.)’ın bir yere indiğinin görülmesi, o yerde adaletin tecelli etmesine bereketin gitmesine, inançsızların helak ve müminlerinde başarılı olmalarına işaret eder.

İsa (a.s.)’ı görmek, bazen de dost ve talebelerinden fazla gelir elde etmeye işaret eder.

Küçük çocuklardan birisi rüyada Hz. İsa (a.s.)’ı görse, yetim olarak annesinin terbiyesi altında büyür. Salih ve, alim kimse olur.

İsa (a.s.)’ı görmek, bazen de müjde ve sevince işarettir.

Şöhret ve itibardan düşmüş bir kimsenin Hz. İsa (a.s.)’ı görmesi, akıbetinin güzel olacağına işaret eder.

Bazen İsa (a.s.)’ı görmek duanın kabul edilmesine, bazen de büyük adamlara Allah (c.c.)’ın buğz ve gazap etmesine işaret eder.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada İpek Elbise Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle