Rüya Tabirleri

Rüyada İsrafil (a.s.) ve Sur Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada İsrafil (a.s.) ve sur görmek ne anlama gelir?

Rüyada İsrafil (a.s.) ve Sur Görmek Ne Anlama Gelir?

Bir kimse rüyada İsrafil (a.s.)’ın Sur’a üflediğini ve bunu da ancak kendisinin işittiğini görse, vefat eder. Bazı tabirciler, zulümden sonra bölgede adaletin kaim olmasına ve acımasızların helak olmasına işaret eder demişlerdir.

Rüyada İsrafil (a.s.)’ı görmek, askeri silahlandırmaya, meşakkatli yolculuğa, korkuya, telaşa kaybolmuş bir şeyin bulunmasına, borcun ödenmesine, yaptığının karşılığını görmeye ve hamile olan hanımın çocuk düşürmesine işaret eder.

İsrafil (a.s.)’ı görmek, harap bir yerin tamir edilmesine alamettir.

Rüyada İsrafil (a.s.)’ı görmek, yeniden varolmaya işaret eder.

Bazen de İsrafil (a.s.)’ı görmek, düşmanları kahretmeye işaret eder.

İsrafil (a.s.) Sur’a üflemesi, salih kimselerin kurtuluşudur.

Sur’a üfürüldüğünü işitmek, hakkı işitmektir.

Rüyada Sur’a üfürüldüğünü yalnız kendisi işitse, o haberler kendisi ile, herkes işitse haber de herkesle ilgilidir.

Bir kimse sura üfürüldüğünü görse, geçimin iyi olmasına, kirli şeylerin ve sırların meydana çıkmasına, hastaların şifa bulmasına, hapislerin, hapisten kurtulmasına, garip ve misafir kimselerle bir araya gelmeye işaret eder.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada İshak (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle