Rüya Tabirleri

Rüyada Kabak Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada kabak görmek ne anlama gelir?

Rüyada Kabak Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kabak görmek, itibarlı, şanlı, insanlara yakın, iyi idareci, alim veya doktor olan bir kimseye işarettir. Rüyasında kabak görmek, hasta için şifadır. Bunun için kabak, rüyada görülen pişmiş şeylerin en iyisidir.

Rüyada pişmiş kabak yediğini gören kimse, dininden, nefsinden sevgilisinden veya çocuğundan kaybettiği bir şey yine kendisine döner.

Rüyada kabağı pişmeden yediğini gören kimseye, cin tarafından korku erişir veya bir insanla münakaşa eder.

Rüyada kabak ağacının gölgesinde oturduğunu gören kimse, halk ile iyi geçinir. Bazı tabirciler, kabak ağacı, malı olmayan bir fakirdir, dediler.

Rüyada kabak tarlasından kabak topladığını gören kimse, Yunus (a.s)’ın kıssasına binaen hastalığından kurtulur. Kabak, başa kakmaya ve azarlamaya işarettir. Rüyada pişmiş kabak yediğini gören kimse, yediği miktarca bir ilmi öğrenir veya dağınık olan şeyleri bir araya getirir.

Kabak keder, sıkıntı, dar geçim veya hastalığa ya da hapse işarettir. Bazen de rüyada kabak yemek, zihin ve zekanın iyiliğine işarettir.

Kabaktan yapılan kaplar hafif ruhlu, faydalı, güzel ve yüce kadınlara işarettir. Bir kimse rüyada çiğ kabak yediğini görse, çekişmeye ve şerre işarettir. Kab içerisinde olan pişmiş kabağı yese, üzüntü ve kedere işarettir. Eğer yediği pişmiş kabak, kap içerisinde değilse, rızka, bazen de kaybettiği şeyi bulmaya işarettir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada İsrafil (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle