Rüya Tabirleri

Rüyada Kabir (Mezar) Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada kabir (mezar) görmek ne anlama gelir?

Rüyada Kabir (Mezar) Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kabir görmek, hapse; hapishane de kabre işarettir.

Rüyada bir kabir yaptığını gören kimse, bir ev tamir eder.

Cenaze görmeksizin kabre girdiğini gören kimse, bir ölünün veresesi tarafından satılan bir evi satın alır.

Bekar olan bir kimse rüyada kabristan kazdığını görse, hile ile bir kadınla evlenir.

Rüyada bir kabir üzerinde ayakta durduğunu gören kimse büyük bir günah işler.

Bir kimsenin rüyada duvar olmayan bir yerde kazdığı kabir, ahiret evidir. Eğer kazdığı o eve girerse o kimsenin ecelinin yakın olmasına işarettir. Eğer o kabre girmezse, bu rüyanın sahibine bir zararı yoktur.

Rüyada bir kabir satın alarak içine görmediğini gören kimse, bir kadına nikahla malik olur.

Bir kimse, rüyada bir kabrin bir yerden diğer bir yere gittiğini görse, kabir sahibinin evlat ve torunlarından birisinin orada bir ev yapmasına işarettir.

Tanınan kabirler, hakkın emrine; meçhul kabirler de münafık bir kavme işarettir.

Rüyada dam üstünde bir kabir kazdığını gören kimsenin, ömrü uzun olur.

Rüyada kabirleri ziyaret eden kimse hapishaneyi ziyaret eder.

Rüyada kabirler üzerine yağmur yağması, Allah (c.c.)’ın rahmetinin tecelli ettiğine işarettir.

Rüyada bir kabir yaptığını gören kimse, evlenir.

Rüyada bir kabri mesken yaptığını gören kimse, orada ikamet etmesine işarettir.

Kabirler, uzak yolculuklara, üzüntü, keder, korkunç yer, zevce ve hapishanelere işarettir.

Rüyasında kendisi veya başka biri için bir şehirde bir kabir kazdığını veya kendisi için bir kabir kazıldığını gören kimse, o şehirde bir bina yapar veya o şehirde ikamet eder.

Bir kimse rüyada bir kabrin gedik ve açık yerlerini tamamen kapadığını görse, o kimsenin ömrü uzun ve daima sıhhatte olur.

Rüyada ölmeden kabre defnedildiğini gören kimseye, üzüntü ve keder erişir. Veya işlerinde sıkıntıya düşer. Yahut hapsedilir.

Dikilmiş bir kefenle beraber bir kabir içinde defnedilmiş olduğunu gören kimse, bir kadınla nikahlanır.

Rüyada bir ölünün kabrini açtığını gören kimse, o ölünün yol ve mesleğini talep ve onun yoluna uyma arzusunda bulunur. Eğer o ölü alimse o kimseye ilim ve hikmet erişir. Eğer zengin ise o kimseye mal ve zenginlik erişir. Eğer kabrinde ölüye rastlasa ve onun diri olduğunu görse, o kimseye erişecek malın haram olduğuna ve isabet edecek ilim ve hikmetin de doğru olduğuna işarettir.

Ölmüş bir insanı kabirde ölü olarak bulan kimse maksat ve muradına erişemez. Rüyada Resulullah’ın (s.a.v.) kabr-i şeriflerini açtığını gören kimse, Resülullah’ın (s.a.v.) unutulmuş olan bir sünnetini ihya eder. Ancak Resülullah’ın (s.a.v.) kemiklerine kavuşuncaya kadar açsa ve onları kıracak olsa bu halde o kimse o sünneti açarken bidat ve sapıklığa düşer.

Tanımadığı ölülerin kabirlerinden sıçrayıp kalktıklarını ve evlerine doğru gittiklerini görse, rüya sahibinin oturduğu şehir halkından şerli kimselerin Müslüman olmasına işarettir.

Rüyada bir kafirin veya bidat ehli bir kimsenin ve zımmilerden birisinin kabrini açtığını gören kimse, sapıkların yollarında gitmeyi arzu eder. Veya hile ile haram mala karışır. Eğer kabri açtığında murdar ve pis kokulu bir lâşeye yahut siyah bir çamura ya da çokça insan pisliğine rastlasa, o kimsenin bozuk ve yaramaz bir arzusuna kavuşmasına işarettir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Kabeyi Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle