Rüya Tabirleri

Rüyada Kale Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada kale görmek ne anlama gelir?

Rüyada Kale Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kale, doğruluğa itimattır.

Bazen kale, sahibine yahut ordu ve düşmandan içinde bulunan kimseye işarettir. Bazen de ilim ve Kuran’a ve Esma-i azime gibi şeytan ordusundan insanı muhafaza eden şeylere işarettir.

Kale içerisinde hapsedildiğini gören kimse, mülke ehilse mülke malik olur, bekar ise evlenir, yahut bir çocuğu olur, yahut bir mülk satın alır veya günahlarından tövbe ederek Allah-u Teala’ya yönelir.

Kale İslama da işarettir. Kale içerisinde olan kimse dininde ibadet ve taatte bulunur. Kale içerisinde bulunduğu yerde kararlılığı nispetinde günahlarından ayrılır. Uyanıklıkta su içerisinde bulunan bir kalenin rüyada sahrada görülmesi o kaleye düşmanın zafer bulmasına işarettir.

Rüyada bir kale yaptığını gören kimse düşmanından korunur. Yahut namusunu haramdan, nefsini zillet ve beladan korur.

Kale ev ve köşkünün harap olduğunu gören kimsenin dindeki bozukluğuna veya hanımının ölmesine işarettir.

Kalenin tepesinde oturduğunu gören kimse, erkek kardeşi veya evladından istifade eder ve bunların sebebiyle kurtuluşa erer.

Bazı tabirciler kale, hiç kimsenin kudreti yetemeyeceği kuvvetli ve metin bir insana işarettir, dediler. Uzaktan bir kale gördüğünü gören kimsenin isminin yüceliğine ve namusunu haramdan muhafaza etmesine işarettir.

Rüyada kale görmek tamamen üzüntü ve kederlerden kurtulmaya ve ferahlığa erişmeye işarettir. Bir kaleye girdiğini gören kimse, ibadet ve taat yapar. Bir kimse, uzaktan bir kale görse, o kimse bir yerden diğer yere yolculuk eder. İşleri iyi gider. Rüyada müstahkem bir kaleye kapandığını gören kimse, işlerinde başarılı olur. Kale günahlardan kurtulmaya işarettir.

Kale büyük bir adamla da tabir edilir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Kalça Görmek Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle