Rüya Tabirleri

Rüyada Kalp Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada kalp görmek ne anlama gelir?

Rüyada Kalp Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kalp görmek, adamın kahramanlığına, emir ermesine, oyun oynamasına, cesaretine, akıllı, zeki, cömert ve müsamahakar olduğuna, ahlak, tabiat ve adetine işarettir.

Bir kimse rüyada kalbinde korku bulunduğunu görse, o kimsenin hakka uymasına ve doğru yolu bulmasına işarettir.

Kalp, vücudun meliki, din, dünya, gizli ve aşikar yönleriyle vücudu koruyan, vücut için lüzumlu tedbirleri alan ve vücudun sır yeridir. Bundan dolayı rüyada kalp de iyilik ve kötülükten görülen şeyin miktarınca tabiri vücuda aittir. Bir kimse rüyada kalbinin karnında çıktığını görse, o kimsenin dini güzel olur. Bazı tabirciler; kalpler, kadınlarla tabir edilir, dediler.

Rüyada kalbinin parçalandığını gören kimse, hasta ise hastalığından ve sıkıntılarından kurtulur. Kalp, rüya sahibinin hanımına işarettir.

Kalp insanın dini ve zekasıdır. Bundan dolayı bir kimse kalbinde göz bulunduğunu görse, o kimsenin, akıl, zeka ve anlayışına, dindarlığına ve güzel şekilde konuştuğuna işarettir.

Bir kimse rüyada kalbinin karnından kaçırıldığını görse, arız olacak bir korkudan dolayı kalbinin perişan veya aklının gideceğine ya da dininin bozulacağına işarettir. Kalbinin karardığını veya perdelendiğine, hakikati anlayamadığına ve gözleriyle hak yolunu görmediğine işarettir.

Rüyada kalbinin parçalandığını gören kimse, korku, zühd ve takva sahibi ise, o kimsenin Cenab-ı Hakka olan kalbi rabıtasının devam ettiğine ve Allah (c.c.)’dan korku üzere bulunmasından dolayı onun Allah’a (c.c.) olan bağlılık ve rabıtasına hiç bir şeyin mani olmayacağına işarettir.

Bir kimse kalbinde bir hastalık bulunduğunu görse, o kimsenin münafık olduğuna işarettir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Kadın Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle