Rüya Tabirleri

Rüyada Kar Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada kar görmek ne anlama gelir?

Rüyada Kar Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kar görmek, rızıklara ve menfaatli şeylere ve soğuk algınlığı, hastalıklardan iyileşmeye işarettir. Bazen kar ile ateşi bir yerde görmek, ülfet ve muhabbete işarettir. Karın mevsiminde görülmesi, üzüntü ve kederin gitmesine, düşmanını kahredip ona galip gelmesine işarettir.

Karın mevsimsiz görülmesi, soğuk algınlığı hastalıklara, felce ve müzmin hastalıklara, bazen de yolculuğun ertelenmesine, yolcu ve kiracıların kazanç ve menfaatlerinin mümkün olmamalarına işarettir.

Rüyada görülen fazla kar, devlet reisinin maiyetine azap etmesine, onların mallarını almakla cefa edip, onlara kötü söz söylemesine işarettir. Kar az olup yağdığı yerin halkına menfaat getirirse, ucuzluk ve bolluğa işarettir.

Üzerine kar yağdığını gören uzak yere yolculuk yapar. Bazen de bu rüyadan zarar hasıl olur.

Karın üzerinde uyuduğunu gören hapse gireceğine işarettir.

Karın süpürülmez derecede çok olması, o şehir halkı için gelecek azaba ve düşmanın hücumundan dolayı üzüntü ve kedere işarettir.

Bir yere mevsiminde az yağan kar, o yer halkı için rızkın genişliğine, ucuzluk ve bolluğa işarettir.

Bir kimseye kış veya yaz gününde kar soğuğunun isabet etmesi fakirliktir.

Yaz gününde kar satın aldığını gören kimse kendisini rahata kavuşturacak mala kavuşmasına yahut güzel söz veya bir dua sebebiyle üzüntü ve kederden müsterih olmasına işarettir.

Yağan karın halka zarar vermemesi ve çabuk erimesi geçecek sıkıntı, üzüntü ve kaygıya işarettir. Ekilmiş ve kuru bir yer üzerine yağan kar, yağmur hükmündedir ve o yer halkına gelecek, rahmet, bereket, ucuzluk ve bolluğa işarettir.

Kar yağdığını fakat kendisini şemsiye v.s. gibi şeylerle koruyup kardan etkilenmediğini gören kimse, işlerinde temkinli olması ve kendisini koruması ile korkusuz olarak yaşamasına işarettir.

Bir şehre mevsimsiz fazla kar yağdığını görmek, o şehre devlet reisi veya Haktan gelecek bir azaba veya içlerinde bir fitnenin çıkmasına işarettir. Karın, kıtlık seneye işaret edeceğini söyleyen tabirciler de vardır.

Bir kimsenin üzerine rüyada kar düşmesi, düşmanın ondan nail olacağı bir şeye işarettir. Bazen çok kar, çiçek, kızamık, veba ve taun gibi salgın hastalıklara, bazen de harbe, çekirgeye ve çeşitli hastalıklara, bazı kere de ucuzluk, bolluk ve zenginliğe işarettir.

Ekin ekilip ziraat yapılan ve yağması faydalı bir zamanda karın yağıp o araziyi kapladığını görmek, arazinin karla kaplanacağı gibi, nebatat, hububat le de kaplanmasına çok ucuzluk ve bolluğun olmasına işarettir.

Yerin kardan faydalanamayacağı bir zamanda yağması, devlet reisinin zulmüne ve vergi toplayan memurların çalışmasına işarettir.

Mevsimli veya mevsimsiz karın yağıp bütün binaların, ağaçların ve insanların üzerini kaplaması, o yerin halkı ve malları üzerine gelecek zulme ve afete işarettir. Karı mahallinin dışında ev, hücre v.s. gibi yerlerin içerisinde görmek, azaba, belaya ve hastalıklara işarettir. Bazen de bu rüya, acizliğe işarettir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Kaplumbağa Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle