Rüya Tabirleri

Rüyada Kilise Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada kilise görmek ne anlama gelir?

Rüyada Kilise Görmek Ne Anlama Gelir?

Kendi evinin kiliseye dönüştüğünü görse o adam, dışarıda bulunan bir lider üzerine yürür. Kendini Yahudi mabedinde (havra) gören kimse bidat olan bir şeyi araştırır.

Rüyada görülen Yahudi mabedi (havra), hikmete ve hükmü kalkmış ilim ve doktorlara işarettir.

Bir kimsenin kendisini Yahudi mabedinin (havra) hakimi yahut o mabet ehlinin yaptığı şeyleri yaptığını görmesi, Yahudilerle düşüp kalkmaya, yahut onların ahlakı ile ahlaklanmaya, yahut onların dinine yönelmesine, yahut ahdini bozmasına işarettir. Nitekim, bir kimsenin bu anlatılan şeyleri Hristiyan kilisesinde yapması, Hristiyanlarla düşüp kalkmasına, yahut onların mezhebine meyletmesine yahut onlara yardım etmesine işarettir.

Havra, bazen de Allah-u Teala’dan korkarak ve O’na itaat ederek yapılan alış verişe işarettir.

Rüyada kiliseye girdiğini gören kimse, bekarsa evlenir veya bir çocuğu olur. Ya da hidayetten sonra sapıklığa düşer.

Bazen kilise görmek, çöplük ve hamam gibi şeytan yuvalarına işarettir.

Kilisenin yeniliği ve yüksekliği dinde zayıflığa ve Müslümanların perişan olmalarına işarettir. Bir kimse rüyada kilisenin yıkıldığını veya yandığını ve bir afet eriştiğini görse Kelime-i Tevhidin yücelmesine şirk ve nifak ehlinin perişanlığına işarettir.

Bir kimse rüyada kendi evinin kilise olduğunu görse, o kimsenin sözü Hristiyan sözüne benzer. Ve onun evi nefislerine uyan kimseler, bidat ve günah işleyenlere toplantı yeri olur. Bazen de bu rüyanın sahibine amiri kızar. Kilise kabristana, umumhaneye, meyhaneye, bid’at ve küfür evlerine, çalgı ve oyun evlerine, matemhanelere ve Allah Teala’ya isyan edenlerin evi olan Cehenneme ve hapishaneye işarettir.

Bir ölünün rüyada kilise içinde görülmesi, o ölünün günahkar kimselerin beraber Cehennemde hapsedilmiş olduğuna işarettir.

Rüyada kiliseye girdiğini ve orada Hristiyanların ayinini icra ettiğini gören kimse, eğer erkek ise bid’at veya zina yahut içki ya da büyük bir günah işleyen kavimle düşüp kalkmasına, eğer rüyayı gören kadın ise, o kadının Hristiyanlarla buluşmasına işarettir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Kız Çocuğu Görmek Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle