Rüya Tabirleri

Rüyada Kıyamet Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada kıyamet görmek ne anlama gelir?

Rüyada Kıyamet Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kıyamet gününü görmek, gören kimseyi kastettiği masiyet ve çirkin şeylerden korkutmaya ve onu günahtan sakındırmaya işarettir.

Kıyamet, adalet, insaf ve mazlumun zalimden intikam almasına işarettir.

Rüyada yalnızca kendisi üzerine kıyamet koptuğunu gören kimse, ölür.

Kıyamet gününde Arasat meydanında durduğunu gören kimse, yolculuğa çıkar. Bir kimse, yalnız kendisinin haşredildiğini ve hanımının da kendisiyle beraber olduğunu görse, o kimsenin zalim olduğuna işarettir.

Haşir yerini görmek, şerefli bir kadına veya çok faydalı ve şerefli bir adama işarettir. Sura üfürülmesi, salih kimselerin kurtulmasına işarettir.

Bir kimse rüyada bir şehirde veya bir köyde kıyamet koptuğunu veya güneşin batıdan doğduğunu ya da kıyamet alametlerinden birinin çıktığını, hatta sevap ve azabın ayırt edileceği bir yere gittiğini görse, bu rüya, hayırlı amelde bulunan kimsenin yaptığı hayırlı amellerine sevinmesi için müjde ve bu amellerini daha da artırması için teşviktir.

Bir kimsenin kıyamet görmesi kan dökülmek ve halk arasında fitne, ihtilal, harp, kavga ve çirkin şeylerin meydana gelmesi gibi kıyamet alametlerinden olan bir şeyin zuhur etmesine işarettir.

Kıyameti görmek hadisi şerifle izah buyurulduğuna göre, çirkin alametlerin ve kıyamet alametlerinden bir çok şeylerin dünyada vaki olduğuna işarettir.

Bir kimse rüyada kabirlerin yarılıp açıldığını ve ölülerin kabirlerinden çıktıklarını görse, o yerde adaletin yaygın olduğuna işarettir.

Bir kimse kıyametin koptuğunu ve onun ahval ve şiddetlerini gördükten sonra yine o ahval ve şiddetlerin sakinleştiğini ve dünyanın önceki haline dönüştüğünü görse, bir toplum tarafından, bir zulmün yapılacağına işarettir.

Bazı tabirciler rüyayı gören muhal olan bir şeyi istemekle meşgul olur veya bir günah işler de tövbe etmek hususunda ihmalkar ve tembellik gösterir, yahut yalan üzerinde ısrar eder, dediler.

Bir kimse rüyada hesap yerine yaklaştığını görse, o kimsenin hayırlı bir iş yapmaktan gaflet ettiğine işarettir.

Rüyada hesabının çok kolay görüldüğünü gören şahsın hanımının kendisine şefkat ve merhamet etmesine veya hanımının halinin iyi ve dininin güzel olduğuna işarettir. Hesabının şiddetli olarak görüldüğünü gören kimse için, meydana gelecek zarar ve ziyana işarettir.

Bir kimse kendisinin hesaba çekildiğini, amellerinin teraziye konulduğunu ve sevaplarının günahlarına ağır geldiğini görse, o kimsenin çokça sevap ve mükafat bulunduğuna işarettir. Eğer günahları, sevabına galip gelirse o kimsenin din ve itikatca kötü bir halde bulunduğuna işarettir.

Bir kimse terazinin elinde olduğunu görse o kimsenin doğru yolda olduğuna işarettir. Kendisine bir meleğin bir kitap verdiğini ve ona “amel defterini oku” dediğini görse, o kimsenin hak ve doğru yolda bulunduğuna ve dosdoğru bir dinde olduğuna işarettir.

Rüyada ağlayarak sırat köprüsü üzerinde olduğunu, terazi ve amel defterini gören kimseye, inşallah ahirette işlerinin kolay olacağı ümit edilir.

Bazı tabirciler, rüyada kıyamet koptuğunu gören kimse, düşmanın şerrinden kurtulmasına veya kıyametin koptuğu görülen şehir veya yerde halk arasında bir fitnenin çıkmasına işarettir, demişlerdir.

Cevap yok

Yorum ekle