Rüya Tabirleri

Rüyada Köle Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada köle görmek ne anlama gelir?

Rüyada Köle Görmek Ne Anlama Gelir?

Hür olan bir kimse rüyasında köle olduğunu görse ve kendisini köle eden kimseyi de tanıyorsa, bazen o kimse ona uyanıkken yardımda bulunmak suretiyle kendisine köle eder. Bazen de o kimsenin onun hatalarına muttali olduğundan onu kendisine kul ve köle eder. Bazen de rüya sahibinin borç alacağına ve aldığı kimsenin bir nevi kölesi gibi olacağına veya bir başka kimsenin işçisi olacağına işarettir.

Rüyada kendisini, efendisinin sattığını gören kimse, izzet ve şerefe nail, bazen de şiddet ve zillete giriftar olur. Bazen de Yusuf (a.s.)’ın meşhur kıssasına kıyasen rüyada satılan kimse hayra nail olur. Bazen de rüyada köle olduğunu gören kimse, Allah (c.c.)’ın iyilikle emreden, kötülükten nehyeden, farz namazlarını kılan, zekatını veren ve Allah (c.c.)’dan korkan olgun bir kulu olduğuna işarettir.

Rüyada köle olmak, üzüntü ve kederdir. Köle olduğunu gören kimseye, üzüntü ve keder isabet eder.

Satıldığını gören kimse, sıkıntı çeker. Ancak kendisini satın alan kadın ise, o zaman o kimseye satıldığı para miktarı bir ikram yapılır.

Kocası olmayan bir kadın rüyada cariye olduğunu görse, evlenir. Kocası olan bir kadın kendisini sattığını görse, kocası onu boşar.

Bir kimse rüyada kendisini düşmanının kölesi olduğunu görse, o kimseyi düşmanı kahr ve perişan eder.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Koyun Keçi Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle