Rüya Tabirleri

Rüyada Kör Olmak Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada kör olmak ne anlama gelir?

Rüyada Kör Olmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kör olmak, dince sapıklığa, akrabasından büyük bir mirasa erişeceğine ve zengin olmaya işarettir. Rüyada kör olduğunu gören kimse, zengin olur. Kör olduğunu gören kimse, Kuran-ı Kerimi unutur.

Bir kimse rüyada bir adamın kendisini kör ettiğini görse, o insan onu sapıklığa düşürür. Kafir olan bir kimse rüyada kendisinin gözünü bir insanın kör ettiğini görse, o insan küfründen vazgeçer.

Körlük fakirlik sebebiyle bir takım işlerde bulunmak suretiyle dinine zarar veren bir fakirdir.

Bir kafir rüyada kör olduğunu görse, ona üzüntü, zarar, keder ve sıkıntı erişir. Rüyada kör olduğunu ve yeni bir elbiseye sarıldığını gören kimse, ölür. Rüyada kör olduğunu gören kimse iyilikle anılır ve sözünde durur. Bazen de bu rüyanın tabiri Hz. İshak ve Hz. Yakup (a.s.)’ın kıssalarına binaen rüya sahibi ilim ve hikmete nail olur.

Rüyada kör olduğunu ve arkasını kıbleye döndüğünü gören kimsenin işaret içinde bulunduğuna işarettir.

Rüyada iki gözünün de kör olduğunu gören kimsenin, utanmaz bir kimse olduğuna işarettir. Rüyada gözünün kör olduğunu gören kimse, zengin olduktan sonra kör olur veya fakirlikten sonra zengin olur. Ya da mal veya çocuk yahut ailesinden kıymetli birisini kaybeder ve onu görmez.

Bazen körlük, sapıklığa, bazen de ibadet sahipleri için dünyayı haklı görmeye, dünyaya kem bir gözle bakmaya ve dünyaya sırt çevirmeye işarettir. Yabancı bir kimse için rüyada körlük, onun bir daha vatanına geri dönmeyeceğine işarettir. Hapiste bulunan bir kimse için körlük, kurtuluştur.

Arzu ve isteği bulunan bir kimsenin rüyada kör olması, o kimsenin arzusuna kavuşmayacağına işarettir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Köprü Görmek Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle