Rüya Tabirleri

Rüyada Kulak Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada kulak görmek ne anlama gelir?

Rüyada Kulak Görmek Ne Anlama Gelir?

Kulak görmek evlat, mal ve rütbeye işarettir.

Bazen kulak, ilim, akıl, din ve kendisiyle iftihar edilen evlat ve akrabaya alamettir.

Kim kulağının büyüdüğünü ve güzelleştiğini, yahut ondan nur çıktığını veya girdiğini görse, hidayet ve Allah-u Teala’ya itaatine ve emirlerini kabul etmesine işarettir.

Kulağının küçük olduğunu, ona kötü bir korkunun girdiğini veya çıktığını gören kimsenin haktan ayrılıp sapıklığa düşmesine ve Allah-u Teala’nın gazabını celbedecek bir şeyin yanında bulunmasına işarettir.

Kulak kesilmesi ve kulağın yokluğu, yeryüzündeki fesat ile tabir edilir.Bir kimsenin rüyada kulağı üzerine bir kulak daha ziyadeleştiğini görmesi, rüya sahibinin arzu ettiği bir şeye ulaşmasına işarettir. Ziyadeleşen kulak güzel ise arzu ettiği şey de hayırlıdır.

Rüyada kulağının çok olduğunu görmek, çeşitli ilim dallarına yahut rüyayı gören kimsenin bir halde sabit kalmamasına işarettir.

Bazen kulak görülmesi, kulağa takılan küpe v.s. gibi şeylere işarettir.

Kulağını, hayvanattan birisinin kulağı gibi olduğunu görenin rütbesi elinden gider ve ona olan hürmet azalır. Bazı tabirciler, kulak, erkeğin hanımı, kızı veya başka kadınlarıdır, demişlerdir.

Kulağından bir şey noksan olduğunu gören kimsenin hanımı veya kızında yaramaz bir iş meydana geleceğine alamettir. Kulağında fazlalık görenin hanımında veya kızında bir aşırılık meydana gelir. İyi işittiğini gören kimsenin rüyası, anlayışına, ilmine, sıhhatine, dindarlığına ve güzel itikat sahibi oluşuna işarettir.

Sağır olduğunu görmek, o kimsenin dininde fesadına işarettir.

Kulağını yarım gören kimsenin hanımı ölür.

Kulağının kesik olduğunu ve bunu da kimsenin bilmediğini gören kimsenin hanımına ve kızına birisi tarafından hile yapılır. Eğer eski haline rücu ettiğini görse, tövbe eder ve iyi hallerine dönerler.

Bir kulağı olduğunu gören yakında ölür.

Bazı tabirciler demişlerdir ki: Eğer kendisinde birbirine benzer güzel güzel kulaklar olduğunu görse, sevindirici ve memnun edici güzel haber işitir. Eğer kulakları birbirine benzemez ve güzel olmazsa kötü gördüğü ve sevmediği haberleri işitir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Kubbe Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle