Rüya Tabirleri

Rüyada Kurban Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada Kurban görmek ne anlama gelir?

Rüyada Kurban Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kurban, hastanın iyileşmesine işarettir. Bazen de koyun, keçi ve sığır gibi ev hayvanlarından gelecek menfaatle rızıklanmaya işarettir.

Deve kurban ettiğini gören kimse, cumaya erken saatte gider. Sığır kurban etse ikinci. koç kurban etse üçüncü, tavuk kesse dördüncü, yumurta tasadduk etse (sadaka verse) beşinci saatte cuma namazına gider.

Kurban görmek bazı kere mal taksim eden memur olmaya işarettir.

Kurban, bütün keder ve gamlardan kurturmaya, sevinmeye ve bereket olmasına müjdedir. Rüyayı gören, hamile kadın ise hayırlı bir erkek çocuk dünyaya getirir. Kendisini rüyada kurban ettiğini görse, esir ise esaretten kurtulur, borçlu ise borcundan kurtulur. Fakir ise zengin olur ve kolaylığa kavuşur. Herhangi bir şeyden korkan kimse kurban kestiğini görse, korktuğundan emin olur. Hac etmemiş kimse görse, hacca gider. Seferde bulunan kimse görse, nusret ve zafere erişir. Gam ve kederli birisi görse gam ve kaderinden kurtularak sevince kavuşur.

İnsanlara kurban eti dağıttığını gören kimse, üzüntü ve kaderinden kurtulur, izzet ve şerefe nail olur.

Bir kimse kendisinin kurban eti çaldığını görse Allah (c.c.)’a iftira eder.

Bazı tabirciler dediler ki: Hasta adam kendini kurban ediyor görse, ölür. Bazıları da, hastalığından şifa ve afiyet bulur, demişlerdir.

Rüyada kurban görmek, zevceye veya kendisiyle iftihar edilen çocuğa ya da kendisiyle Allah (c.c.)’a yaklaşılan iyi amele işarettir.

Kurban çetinlik ve şiddete, düşmanlığa, aile ve akraba arasında çıkan münakaşaya, savaşa veyahut avdan gelecek kazanç ve faydaya işarettir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Kuran-ı Kerim Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle