Rüya Tabirleri

Rüyada Kuş Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada kuş görmek ne anlama gelir?

Rüyada Kuş Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen kuş, tanınmıyorsa, Azrail (a.s.)’a işarettir.

Rüyada görülen ve tanınmayan kuş, bir hastanın evinden küçük bir taş, yaprak, kurt veya bunlar gibi bir şeyi kaldırıp beraberce gökyüzüne uçsa, o hasta ölür.

Kuşun kendi üzerine düştüğünü görmek, misafirin gelmesine işarettir. Bazen de bu kuşun, başı, sırtı, kucağında veya boynu üzerinde olduğunu görmek, rüya sahibinin yaptığı işine işarettir.

Eğer kuş beyaz ise işi de temiz ve iyi olur. Bulanık ise, işinin karışıklığına işarettir. Ancak rüya sahibinin yanında hamile olan bir kadın varsa ve o kuş da erkek ise, kadından doğacak çocuk erkek, dişi ise, doğacak çocuk da dişidir.

Büyük kuşlar reis, tahsildar, alim, tüccar ve zengin kimselere işarettir. Su kuşları, iki cihetten riyasete ve hususi vazifelere nail olmuş şerefli insanlara işarettir. Bazen de kara ve denizde yolculuk yapan adamlara işarettir.

Kuşların sesi, sesle ağlamaya işarettir. Güzel bir sesle öten kuşlar, gerek erkek ve gerek dişi olsunlar, ses sanatkarlarına işarettir. Kuş kümeleri, onları yiyen yahut onlara rastlayan kimse için, altın, gümüş ve saltanata nail olmaya işarettir. Rüyada kuşları, başının üzerinde uçtuklarını gören kimse, reislik ve valiliğe nail olur.

Rüyada bir kuşun gökyüzünden gelip yanına indiğini görse, o kimsenin sevineceği bir müjdenin geleceğine işarettir.

Kuş adamın kendi amelidir. Bazen de bilinmeyen kuş öğüt ve nasihate işarettir.

Rüyada gördüğü kuş güzelse, onun ameli de güzeldir. Yahut hayırlı bir haberle ona bir kimse gelir.

Rüyada kendisiyle beraber çirkin bir kuşun bulunduğunu görse, o kimsenin ameli kötüdür. Yahut kötü bir haberle ona bir kimse gelir.

Bilinmeyen kuş rızıktır. Bazı tabirciler siyah kuşlar, günah; beyaz kuşlar, iyiliğe; alaca kuşlar ise, riya ve karışık amellere işarettir, dediler.

Rüyada, düşen kuşu görmek, erbabı içinde oyun ve eğlenceye, ona sahip olan için yüksek makama, ferahlığa, sevince ve düşman üzerine galip olmaya yahut bunlardan bir şeye işarettir.

Yırtıcı ve parçalayıcı kuşu görmek yabana canavara ve yerdeki haşerelere işarettir. Yaralayıcı ve insanlar tarafından terbiye edilmiş kuş, izzete, devlete ve faydalı rızka işarettir.

Eti yenen kuşu görmek, kolaylıkla elde edilen faydaya, öten kuşları görmek de salih bir kavme işarettir.

Hayrı olmayan şerli kuşu görmek, düşmana, şerri olmayan sadece hayrı olan kuş da, korkudan emin olmaya, helal rızka ve elbiselere işarettir.

Uçmayan kuşun rüyada uçtuğunu görmek, ahdini bozmaya ve isyan ile meşgul olmaya işarettir.

Devamlı su içinde bulunan kuşu görmek, geçimi su üzerine olan kimselere, yahut takva sahibi kimseye ve temizliğe işarettir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Kusmak Nedir ? Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle