Rüya Tabirleri

Rüyada Kusmak Nedir ? Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada kusmak ne anlama gelir?

Rüyada Kusmak Nedir ? Ne Anlama Gelir?

Oruç olan bir kimse, rüyada kustuğunu ve onu yaladığını gören kimse borcunu ödemeye kudreti olduğu halde onu ödemediğine ve bundan dolayı günahkar olduğuna işarettir. Leğen içine kustuğunu gören kimse, günahlarından tövbe eder ve hanımı ondan haram bir mala nail olur.

Eğer kusuntunun tadı iyi ve kolayca kusarsa, o kimsenin tövbe etmesine ve sapıklıktan kendi isteğiyle dönmesine işarettir. Eğer kusuntunun tadı pis ve çetin kusarsa, o kimsenin bulunduğu sapıklıktan dönmesi onun vücudunda bulunan ızdıraba, mal ve kazancında meydana gelecek musibete bunlar gibi uğrayacağı belalara binaen zorla mümkün olacağına işarettir.

Kusmak, rüya sahibinin haksız almış olduğu bir şeyi sahibine vermesine işarettir. Bu hal ise, tövbe ve pişmanlıktır.

Eğer kan kusarsa, o kimse günah işlemekten vazgeçer veya haram bir mal kazandığına pişman olur, yanında olan emaneti sahibine verir.

Eğer şarap içse ve onu kussa o kimse haram bir malı elde eder ve onu sahibine vererek bundan tövbe eder.

Sarhoş olup kustuğunu gören kimse, cimri olduğundan çoluk çocuğunun geçimi için para sarf etmeyip, ancak kendisinde fazla olan bir şeyden geçimlerini temin ettiğine ve bundan da pişman olduğuna işarettir.

Ağız dolusu acı safra kustuğunu gören kimse, bir cezadan dolayı günah işlemekten beri durur. Yemek kustuğunu gören kimse, bir adama bir şey bağışlar. Kusuntu yemeği tekrar yuttuğunu gören kimse, yaptığı bağıştan geri döner.

Kusuntu yediğini gören kimse, mal, hayır ve şöhrete erişir. Takat getiremeyecek derecede kustuğunu gören kimse, ölür veya ölüme yaklaşır.

Fazla kan kustuğunu görse, fakir için mala, bir çocuğun dünyaya gelmesine veya yakın akrabalarından gurbette bulunan bir kimsenin yolculuktan geri dönmesine işarettir.

Bazı tabirciler kusmak, yemek suretiyle fazla mal israf etmektir. Bütün kusuntular, fakirler için hayra; zenginler için ise, makbul olmayıp belki onların malları hakkında zarardır, dediler.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Kurban Görmek Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle