Rüya Tabirleri

Rüyada Lamba Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada lamba görmek ne anlama gelir?

Rüyada Lamba Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen yanan lamba, kandil ve mum, hamile kadın hakkında erkek ve alim bir çocuk doğurmasına, hasta hakkında da kocaya işarettir.

Hasta rüyada, lamba ve kandilinin söndüğünü görse ölür.

Bir kimse rüyada yanan lamba, kandil veya mumunu ıslah edip düzeltse ve ışığının fazlalaştığını görse, eğer hastası varsa iyileşir.

Işığı zayıf ve az olan küçük kandil, hamile kadın için kız çocuğa işarettir.

Bazı tabirciler yanan lamba, kandil ve mum, gizli şeylerin aşikareye çıkmasına işarettir, dediler.

Bir kimse rüyada kendi evinin lamba, mum ve kandilini güzel ve ışıklı olarak görse, o kimsenin evinin işlerini gören kimsenin halinin düzgünlüğüne işarettir. Evinin lamba, mum ve kandilinin ışıksız ve kuvvetsiz olduğunu görse, o evin işini gören kimsenin halinin zayıflığına ve hareketsizliğine işarettir.

Bir kimse evinin lamba, mum ve kandilinin söndüğünü görse, o evin işlerine bakan kimsenin işinin karışıklığına ve kötülüğüne, meth edilmemesine ve işinin güçleşmesine işarettir. Bazen de bu rüya,eşinin yahut çocuğunun ya da ana-babasının veya evinin işlerine nezaret eden kimsenin ölümüne işarettir. Bazen de bu rüya sahibinin hanımının ölümüne işarettir.

Bir kimse rüyada elinde bir lamba, mum veya kandil olup, onun sönmesinden korkulduğunu görse hastanın ölümüne işarettir.

Hasta olan bir kimse rüyada kendisini mum ile gökyüzüne çıktığını, sonra yine yeryüzüne indiğini görse o kimsenin ruhunun semaya çıkmasına işarettir.

Bir kimse rüyada bir mumdan ışık aldığını görse o kimse ilim ve yüksekliğe nail olur. Bir kimse rüyada üfleyerek bir mum söndürmeye çalıştığını görse, o kimse hak üzere bulunan bir kimsenin bir işini iptal etmeye çalışır, ancak iptal edemez.

Gündüzün bir mum ile yürüdüğünü gören kimsenin dini kuvvetli ve yolu sırat-ı müstakim olur. Geceleyin bir mum ile yürüdüğünü görse, eğer o kimse teheccüd namazı kılanlardan ise, bu namazına devam eder. Eğer tehecccüd namazı kılmıyorsa, o kimse hayrette olup şaşırıp kaldığı bir işinde hidayete erişir ve maksadına nail olur. Bazen de rüya sahibi bir günah işte bulunur ve ondan tövbe eder.

Bir kimse rüyada parmakları veya azaları arasında bir mumun yandığını ve ışık verdiğini görse, o kimsenin kapalı olan bir işi meydana çıkar ve bundan tatmin olur.

Elinde sönmüş bir lamba, mum veya kandil olduğunu görse, o kimse eğer vali ise işinden azledilir; tüccar ise, zarar eder; salih bir kimse ise malı gider.

Rüyada yanmış mumu ışıksız görse, üzüntü ve kedere ve kalp katılığına işarettir. Kandil, lamba ve mumu vaktinde yakmak, yüce, şöhretli ve faydalı bir çocuğa işarettir. Bazı tabirciler, cami lamba ve kandilleri alimlerin zenginlerine, takva sahibi ve Kuran-ı Kerim okuyucusuna işarettir, dediler.

Bir kimse rüyada mescidin lamba ve kandilinin söndüğünü görse, mescide devam eden alim bir kimse vefat eder.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Kürsü Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle