Rüya Tabirleri

Rüyada Mağara Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada mağara görmek ne anlama gelir?

Rüyada Mağara Görmek Ne Anlama Gelir?

Mağara görmek insanın, sığınacağı kimsesine işarettir.

Bazen mağara görmek, işlerini gizlemek arzusunda bulunan kimse için işlerini gizlemesine işarettir.

Mağara, boşta kalmış adam için, vazife almaya ve sıkıntılardan kurtulmaya işarettir. Eğer rüya sahibi hasta veya hapis ise, bunlardan hepsinden kurtulur. Bazen de mağara görmek “Ashab-ı Kehf” in meşhur kıssasına binaen rüya sahibinin ömrünün uzunluğuna ve hayrının çokluğuna işarettir.

Görülen mağara, korku halinde bulunan kimse için emniyettir. Bundan dolayı düşmanından kaçtığını ve bir mağaraya girdiğini gören kimse; düşmanından emin olur.

Mağara bir şeye gayret ve ihtimam göstermeye işarettir.

Mağarayı görmek, bir şeyden sapmaya ve yan çizmeye de işarettir.

Bazen de mağara Ebubekir Sıddık (r.a.)’ın Hz. Peygamberle (s.a.v.) beraber vuku bulan maruf kıssaya kıyasen dostlardan bir nasibe erişmeye işarettir.

Rüyada bir mağaraya girdiğini gören kimse, bir kimseye hile yapar. Rüyada mağara görmek, sıkıntıdan kurtulmaya ve refaha kavuşmaya işarettir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Levh-i Mahfuzu Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle