Rüya Tabirleri

Rüyada Mekke-i Mükerreme Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada Mekke-i Mükerreme görmek ne anlama gelir?

Rüyada Mekke-i Mükerreme Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Mekke-i Mükerreme’yi görmek, imamla tabir edilir.

Mekke’de artma ve eksilme gibi meydana gelen şeyi görmek rüya sahibinin dinine nisbet edilir.

Rüyada Mekke-i Mükerreme’nin kendi evi olduğunu gören kimse, izzet ve yüceliğe, halkın ondan elde edecekleri ilme veya onun yüksek bir makamda bulunuşundan dolayı halkın zaruri olarak ona müracat etmelerine veya kızını birisinin istemesine işarettir.

Rüyada Mekke’ye sırtını döndürdüğünü gören kimse, memuriyetten ayrılır.

Bir kimsenin rüyada Mekke’nin yıkıldığını görmesi, onun az namaz kıldığına işarettir. Asi bir kimse için rüyada Mekke’ye girmek, tövbe etmeye, kafir için Müslüman olmaya, bekar için de evlenmeye işarettir.

Mahkemesi bulunan bir kimse, rüyada Mekke’ye girdiğini görse, davada galip gelmesine, bazen de korku ve tehlikeden emin olmaya işarettir.

Rüyada hac yapmak için Mekke-i Mükerreme ‘ye gittiğini gören kimse, hacca gider. Eğer bu rüyayı gören hasta ise, hastalığı uzar. Bazen de o hastalıktan dolayı ölerek Cennete gider. Bir kimse rüyada Mekke’de mücavir olduğunu görse, çokça ihtiyarlamasına işarettir.

Rüyada ölülerle beraber Mekke-i Mükerreme ‘de olduğunu gören kimse, orada ikamet eder. Bazı tabirciler de Mekke’de olduğunu gören kimse, Kabe’yi ziyaret eder, dediler.

Rüyada sırf ticaret için Mekke’ye gittiğini gören kimse, dünyaya haris ve tamahkar olur.

Rüyada Mekke yolunda olduğunu gören kimse, hac vazifesini yapar. Mekke’nin bolluk ve ucuzluk olduğunu görmek, hayra, kıtlık içinde bulunduğunu görmek de, şerre işarettir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Maymun Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle