Rüya Tabirleri

Rüyada Meşrubat Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada meşrubat görmek ne anlama gelir?

Rüyada Meşrubat Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada, rengi sarı olan herhangi bir meşrubatı görmek, hastalığa işarettir.

Menekşeden yapılan bir nevi şerbeti içtiğini gören kimsenin, hastalıktan beri olmasına, zararlı şeyden perhiz etmesine veya hastalığına faydalı olacak bir şeyi yemesine işarettir.

Rüyada bir meşrubatı iğrenerek içmeye çalıştığını ve yutamadığını gören kimse, ehemmiyetsiz bir hastalığa yakalanır ve sonra iyileşir.

Bir kimse rüyada, bal, elma, gül suyu veya herkesin arzu edeceği bir meşrubatı içtiğini görse, zenginler için açılacak hayır; fakirler için, çirkinliktir. Elma suyunu görmek, bir hizmetçi tarafından görülecek menfaate, şiddetli bir kimse tarafından vuku bulacak hizmete veya kendisinde üzüntü ve keder bulunan dünyalığa işarettir.

Kendisinde hastalık olan bir kimse, rüyada bir meşrubat içse, hastalığının iyileşmesine işarettir. Eğer hastalık kendisinde yoksa, aynı hastalığa yakalanacağına işarettir. Bazen elma ve meyve suyu içmek, onun meyvesine; gül, nilüfer ve gül suyu içmek ise, imkansız şeylere ve vadeden bir kimsenin vadine itimat edilmemesine işarettir.

Gül suyunu içmek, bazen kadınlara gelecek belaya işarettir.

Bir kimse rüyada tanımadığı bir meşrubatı içse, bilgisinin artmasına ve yaptığı adaklarında doğruluğuna işarettir. Eğer kokusu pis veya kullanılması haram olan kap içinde bulunursa, küfran-ı nimete işarettir.

Bir kimse rüyada, ölünün sağ adama tatlı ve güzel kokulu meşrubat verdiğini görse, rüya sahibinin iyilikle emredip kötülükten nehyetmesine ve ölünün de Cennette olmasına işarettir.

Bazen de kadehle bir şeyi içmek ölüm şarabını içmeye işarettir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Mescit Görmek Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle