Rüya Tabirleri

Rüyada Meyve Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada meyve görmek ne anlama gelir?

Rüyada Meyve Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada meyve ve yemiş görmek, evlenmeye işarettir.

Bazı tabirciler, yaş meyveler, geçici rızıktır. Kuru meyveler de devamlı olan çok rızıktır, dediler. Bazı tabirciler, meyveler fakirler için zenginlik, zenginler için çokça maldır, dediler.

Rüyada meyvelerin, üzerine döküldüğünü gören kimse, hayır ve iyilikle isim yapar. Rüyada meyvenin tatlısı, rızık ve menfaate ve faydalı ilme işarettir, bir kimsenin ekşi meyveyi yemesi, yine rızık ve ilimdir.

Olgunlaşmamış meyveyi yemek veya ona malik olmak, borca, yabancı erkek ve kadınlara yahut onlardan dilsiz ve sağır olanlarına işarettir.

Örtülü ve kapaklı bir şey içerisinde bulunan meyve güçlükle elde edilen rızka işarettir.

Çekirdekli meyve, kendisinde şüphe yahut kefalet bulunan veya zekatı çıkmamış az bir rızka işarettir.

Çekirdeksiz meyve işlerin kolaylığına ve kendisine şüphe karışmamış helal rızka işarettir. Mevsiminde ve olgunlaşmış meyve çabuk hasıl olacak hayra, meyvenin mevsimsiz olması, meyvenin yetişme zamanının uzaklık ve yakınlığı nispetinde bir müddet sonra meydana gelecek menfaate işarettir.

Mevsimsiz meyve rızıktır. Mevsimsiz meyve yediğini gören, kaçırdığı güzel bir şeye erişmeye, güç şeylerin kolaylaşmasına ve zamanının geçmesinden korktuğu bir şeyi talep etmesine işarettir.

Bir yerde toplu olarak görülen meyveler, ülfet ve topluluğa, dağınık meyveler de bunun aksine işarettir.

Tanınmayan her meyve yetiştiği memlekete veya oradaki işe işarettir.

Meyve, sahibi için, hanımlara, evlada, paraya, mala, ticarete, yahut ilme, emlaka, amel-i salihaya veya aile ve akrabaya, yahut sevince ve hastalıklardan şifaya işarettir. Bazen meyveler, onlardan yapılan şaraba işarettir. Bir kimse ağaçtan kendi meyvesinden başka bir meyve devşirdiğini görse, kendisine helal olmayan bir şey yapar veya kendi üzerine lazım olmayan bir şeyi ister.

Ağacın kökünden meyve devşirse, şerefli ve şanlı bir kimseye düşmanlık yapar. Ağaçlardan çeşitli meyve devşirdiğini gören ilimde ve rütbede yüksek bir mevkide bulunan büyük kimselerden ilim tahsil eder.

Meyveleri oturduğu yerde toplayan kimsenin eline zahmetsiz rızık geçer.

Kış gününde meyveli ağaç görse ve buna da hayret etse, mal sahibi zannettiği ve çaresiz kalıp muhtaç olduğu bir kimseye işarettir. Eğer ağacın meyvesinden bir şey toplanmış ise, topladığı kadar o kimseden bir şeye nail olur. Eğer bir şey toplanmadıysa, o kimseden günlük rızık eline geçer.

Meyveler, mal ve şereftir.

Bir kimse yetişebildiği bir ağaçtan meyvesinden başka bir meyve topladığını görse, bir dostuna damat olmaya veya kendisinden çok hayır ve sevinç göreceği bir ortağına işarettir.

Dağda bulunan sahipsiz yabani meyveler, ilim ve rızka ve hiç kimsenin minneti olmaksızın sırf Allah (c.c.)’tan gelecek hibe ve ihsanlara işarettir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Meşrubat Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle