Rüya Tabirleri

Rüyada Mihrap Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada mihrap görmek ne anlama gelir?

Rüyada Mihrap Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen mihrap, imama veya reise işarettir.

Bir kimse rüyada mihraba bir veya iki yahut üç damla sidik damlattığını görse, her bir damlası temiz bir evlada işarettir.

Bir kimsenin rüyada mihrapta namaz kıldığını görmesi, o kimse için müjdedir. Eğer rüyayı gören kadın ise, erkek bir çocuk doğurur.

Rüyada bir imamın mihrapta namaz kıldığını gören kimse, imamın yaptığı şeye uyar. Bir kimsenin rüyada vaktin dışında mihrapta namaz kıldığını görmesi, o kimsenin kendisinden sonra evlat ve torunlarının erişecekleri hayra ve memuriyete işarettir.

Bir kimse mihraba sidik yaptığını görse, o kimsenin erkek bir çocuğu dünyaya gelir ve o çocuk halka önder olur.

Rüyada kır ve sahradaki mihrapları görmek, ihlasa, halktan ayrı yaşamaya ve inzivaya çekilmeye işarettir. Kıbleden başka tarafa dönmüş mihraplar söz ve amelde doğru yoldan dönmeye işarettir. Bazen de mihrap helal rızka ve saliha bir hanıma işarettir. Eğer mescidin mihrabı kıbleden başka bir yere yönelmiş olursa veya mihrapta fena bir koku veya atılmış bir leş bulunursa, görenin bidatçi veya münafık olmasına işarettir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Meyve Görmek Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle