Rüya Tabirleri

Rüyada Mikail (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada Mikail (a.s.) görmek ne anlama gelir?

Rüyada Mikail (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Mikail (a.s.)’ı görmek, muttaki kimse için dünya ve ahirette maksadına nail olmaya işarettir.

Rüyasında Mikail (a.s.)’ı gören kimse muttaki değilse, kötülüklerden sakınsın. Bir kimse rüyasında Mikail (a.s.)’ı bir şehirde veya bir köyde görse, o şehir veya köy halkının bütününün arazisine yağmur yağar ve onların rızık ve yiyecekleri bollaşır ve ucuzlaşır.

Eğer Mikail (a.s.) rüya sahibiyle rüyasında konuşsa veya ona bir şey verse rüya sahibi nimete, sevnice erişir ve cennete girer.

Mikail (a.s.)’ı görmek, rızka ve ucuzluğa, bereketlerin istenilen şekilde meydana çıkmasına, ziraatın büyümesine ve yağmurların çokluğuna işarettir.

Mikail (a.s.)’ı görmek, muhasebeciye ve bütün insanların ihtiyaçlarına sarf edilecek malın mutasarrıfına işarettir. Bazen de Mikail (a.s.)’ı görmek tebaasını esirgeyen ve şefkatli bir baba gibi tebaasına merhamet eden devlet reisine işarettir. Bazen Mikail (a.s.)’ı görmek, kıtlığa ve susuzluğa işarettir. Bazen de Mikail (a.s.)’ı görmek çocuk doğurmayan kadının hamile kalmasına ve güç şeyleri kolaylaştırmaya işarettir.

Deniz yolculuğu yapan bir kimsenin rüyasında Mikail (a.s.)’ı görmesinden korkulur. Karada yolculuk yapan bir kimse görse, yine tabir böyledir. Bazen de rüya sahibi yolculuktan geri kalır.

Yağmurların yağmasından mutazarrır olacak kimsenin rüyasında Mikail (a.s.)’ı görmesi, keder ve sıkıntılara işarettir. Çifçilerin Mikail (a.s.)’ı görmesi, rızık, fayda ve ticaret yapmaya işarettir.

Rüyada Mikail (a.s.)’ın suretine girdiğini gören kimse, mala, ucuzluk ve bolluğa erişir ve onun gidişat ve yolu güzelleşir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Mihrap Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle