Rüya Tabirleri

Rüyada Minare Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada minare görmek ne anlama gelir?

Rüyada Minare Görmek Ne Anlama Gelir?

Minare görmek, insanların arasını bulmaya ve halkı dince iyi olan şeylere hidayete davet eden bir kimseye işarettir.

Rüyada minarenin yıkıldığını görmek, o kimsenin öleceğine ve şöhretinin unutulmasına veya o semt halkının perişanlığına ve durumlarının değişmesine işarettir. İçinde cuma namazı kılınan mescidin minaresi, insanları din ve hidayete davet eden birisidir.

Bir kimse rüyada minareden bir kuyu içine düştüğünü görse, o kimsenin mütedeyyin ve güzel bir hanımı olduğu halde onun üzerine yaramaz ve şerli bir kadınla evlenmesine veya kendisinin devlet ve nimetinin gitmesine işarettir.

Rüyada ağaçtan yapılmış bir minareye çıktığını ve orada ezan okuduğunu gören kimse, velayet, kuvvet ve nifak içerisinde yücelir. Minarede Allah (c.c.)’ı tesbih ve tehlil ettiğini gören kimse, şöhrete ve dünyada yüceliğe erişir. Onun bu tesbihi ise Allah (c.c.)’ın onu kurtaracağı üzüntü ve kederidir. Minare bakana da işarettir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Mikail (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle