Rüya Tabirleri

Rüyada Minber Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada minber görmek ne anlama gelir?

Rüyada Minber Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen minber, arap sultanına, islam cemaatine ve Allah (c.c.)’ın kitabında zikrettiği yüce makama işarettir.

Bir kimse rüyasında bir minber üzerinde olduğunu ve iyiliğe dair söz söylediğini görse ve kendisi de minbere çıkmaya ve orada hitap etmeye ehil ve muktedir ise o kimse iyi adam olarak bir nimet ve devlete erişir. Eğer minbere çıkmaya orada hatiplik yapmaya ehil ve muktedir değilse, o kimse hayırla şöhrete erişir. Bir kimse rüyasında bir adamı ehil ve muktedir olmadığı halde bir minber üzerinde olduğunu görse, o adamın zulmen idam edilmesine ve Allah (c.c.)’ın ondan şerri defetmesine işarettir.

Minber valiliğe ve düşmanları kahretmeye işarettir. Bazen de minber üzerinde olan kimsenin arzu ettiği hanıma, eğer böyle bir arzusu yoksa, onun rezillikle şöhret bulmasına işarettir.

Sultanın minbere çıkması saltanatının devamına ve düşmanına galip gelip onu kahretmesine işarettir.

Elleri arkasında olduğu halde rüyasında bir minber üzerinde hitabede bulunduğunu görse, o kimsenin idam edilmesine veya fasık bir kimse olmasına işarettir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Minare Görmek Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle