Rüya Tabirleri

Rüyada Ocak Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada ocak görmek ne anlama gelir?

Rüyada Ocak Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ocak görmek, ev reisi veya hanıma işarettir. Ocakta iyi veya kötü görülen her bir durum bunlara aittir.

Ocağın yandığını gören kimse, çoluk çocuğu ile sevinç ve refaha erişir.

Eğer tabirde ocakta bulunan çömlek ev, dış işlerini yürüten bir kimse ve iç işlerine bakan bir kadın murat edilirse, ocak, o kadının günah ve helal olmayan amellere karşı göğüs geren, meşakkat ve kazanç ateşiyle yanıp yakılan kocasıdır. Bazen de ocak zevceye, üzerindeki çömlek de kocaya işarettir. O kadın daima sözüyle, kocasını yakar. Geçimi için kocasına hücum eder. Kocası da hanımının bu durumundan müteessir olarak çok rahatsız olur. Ocak ateşsiz ise, üzüntü ve kedere, ateşli ise ihtiyaçları gidermeye ve rızıklara işarettir. Ocak, kocaya veya binek hayvanına da işarettir. Bazen ocak, kandil ve minbere işarettir.

Bazen de ocak, çocuğa, anaya, çocuğunu sırtına alan kadına, rüya sahibinin arzu ettiği şeylerin temin edildiği dükkana, üzerine bindiği bineğe, eve inecek veya evden gidecek kimse için eve işarettir. Aralık ve Ocak aylarına da işarettir. Abdulgani en-Nablusi’ye göre birisi gelerek: “Ey İmam! Rüyamda bir ocak gördüm onda bir miktar ateş ve onun yakınında bir odun vardı” dediğinde, Nablusi “Ocak senin midendir. Odun geçen gece yediğin ağır yemektir” şeklinde tabir edince o kimse: “Evet efendim öyle oldu” demiştir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Obur Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle