Rüya Tabirleri

Rüyada Odun Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada odun görmek ne anlama gelir?

Rüyada Odun Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada odun görmek, koğuculuğa işarettir. Bir kimse yakmak için bir yere birkaç odun konulduğunu görse, o yerde katı ve yaramaz bir söz söylenir ve söz artar. Dindar kimse rüyada odun görse, hırsızlık, zina yahut katillik gibi bir günah işler ve bu işlediği iş hükümdara arz edilir. Hükümdar da şer’i cezanın verilmesini emreder.

Rüyada odunla ateş yakanlardan herkes, birisini hakime şikayet eder. Bazen de odun yüklenen kimse halkın ırz ve namusu hakkında kötü söz söyler. Yanında odun olduğunu gören kimse, rızka, ihtiyaçlarını gidermeye, mirasa yahut muattal vakıf malına işarettir. Bir kucak odun, cinsi muhtelif olan maldır. İşsiz adam kendisiyle beraber bir kucak odun görse, kadri yüce birisinin hizmetinde bulunur. Hasta için rüyada odun biriktirmek, tedavi ve hastalığından kurtulmasına işarettir.

Bir kimsenin rüyada ateşe odun koyması, Rabbine yaklaşmasına yahut bir küçüğü, terbiyeciye teslimine, yahut bir borçluyu hakime teslim etmesine, yahut bir hastayı doktora götürmesine işarettir. Eğer odunu ateşle alevlendirmiş görse, kurbanı kabul olur, borçlusuna galip gelerek ondan intikamını alır.

Odun yediğini gören kimse haram mal yer yahut uyanıkken odunla dayak yer. Gemisi olan kimse rüyada gemisinin yandığını veya yanında bir odun yandığını görse, gemisinin batmasına işarettir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Oda Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle