Rüya Tabirleri

Rüyada Öküz Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, Bu yazımızda  Rüyada öküz görmek ne anlama gelir? Konusunu paylaşacağız.

Rüyada Öküz Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen öküz, reis, vali, muhtar ve ev reisi ile tabir edilir.

Tek öküz, vali için bir sene valiliğine, tüccar ve sanatkar için bir sene ticarete işarettir. Çok öküzü olduğunu gören, layıksa vali olur.

Bir öküze bindiğini gören kimseye ucuzluk ve bolluk gelir. Öküzün üzerine bindiği halde evine sokan insana hayır erişir ve geçimi genişler. İçeri soktuğu öküz kırmızı ise, o kimsenin oğlu hasta olur veya ailesi ölür. Yemek için boğazlanan öküzün eti helal rızıktır. Bir öküz satın aldığını gören kimse, dostlarına ve insanların eşrafına yumuşak söz söylemekle vaziyeti idare eder.

İbn-i Sirin, öküzler, arabdan başka insanlarla tabir edilir, demiştir.

Sığırın ondörtten fazla olması, harbe, ondan az olması düşmanlığa işarettir.

Öküz, şan, şöhret, ordu ve cemaat sahibi büyük bir kimsedir.

Öküzün eti, o büyük kimse tarafından olan maldır. İç yağı da o sene içerisindeki rızıktır. Bir kimse rüyada bir öküzün kurt olduğunu görse, adil bir hakim ve kumandanın zalim olmasına işarettir.

Beyaz öküz gören hayra nail olur. Öküz onu boynuzlarsa o kimse Allah (c.c.)’ın gazabına uğrar. Rüyada öküz eti yiyen zengin olur. Öküz kendisini ısırsa hastalığa yakalanır. Bir kimseyi öküz boynuzlarsa, Allah-u Teâlâ Hazretleri o kimseye salih iki çocuk verir.

Rüyada üzerine öküzün bağırdığını gören kimse uzak bir yere yolculuk yapar. Öküz gören kimse fakir ise, güçlük ve sıkıntıya yahut kendisinden üstün rütbede bulunanlar tarafından darp edilip kovulmalarına işarettir. Denizde seyahat eden kimsenin rüyada öküz görmesi, yolculukta başına gelecek sıkıntılara işarettir.

Bir kimse rüyada sığır sürüsü görse, o kimseye işlerinde güçlük isabet eder. Eğer öküze binse, şanı yüce ve halk arasında şöhret sahibi olur.

Kendisinin öküzle veya öküzün kendisiyle konuştuğunu gören kimsenin birisiyle aralarına nefret vuku bulur. Siyah bir öküze bindiğini ve ondan da korktuğunu görse, deniz yolculuğuna çıkar ve yolculukta zahmet çeker. Hatta denizde boğulmaya yaklaşır. Fakat bundan kurtulur.

Öküzlerin bir şehre girdiklerini görmek, yağmaya ve şehre girecek hırsızlara işarettir. Bazıları da, öküz, zalim ve asi bir insana işarettir, demişlerdir. Bundan dolayı, öküzün öldürüldüğünü veya boğazlandığını görmek, zalim ve asilerin helâk olmasına işarettir.

Öküze bindiğini gören, mala nail olur. Öküzü yerine kapatıp muhafaza ettiğini gören kimse o sene hayra nail olur.

Öküzün çok boynuzlu olduğunu görmek, azlık ve çokluk ciheti ile senelere işarettir. Çıplak öküze bindiğini gören kimse hasta olur.

Bazı kere de öküz, ahmaklığa, dağınıklık ve gaflete işarettir.

Alaca öküz neşe ve sevince, siyah öküz, ululuk ve hasta için şifaya işarettir.

Bir kadın kendisinin bir öküze sahip olduğunu görse, kocası kendisine itaatkar ve her hususta kadının hükmü altında olur. Kadın evli değilse evlenir veya kızı varsa onu kocaya verir. Bu rüyayı gören saltanat sahibi bir kimse ise, arzu ve ümit ettiği şeylere kavuşur.

Rüyada öküze binmek, tabirce öküzü görmekten daha iyidir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Öksürmek Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle