Rüya Tabirleri

Rüyada Ölü Üzerine Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, Bu yazımızda  Rüyada ölü üzerine ağlamak ne anlama gelir? Konusunu paylaşacağız.

Rüyada Ölü Üzerine Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada ölü üzerine feryat ederek ağlamak, vaaza işarettir. Bu ağlamayı dinlemek, kötü ve çok çirkin bir koku çıkan, pis yeri açmaya işarettir.

Bazen de feryat ederek ağlayan kadının sesini dinlemek, tanbur, zurna, ve oyun aletleriyle yapılacak düğün cemiyetine işarettir.

Erkeklik ve dişiliği belli olmayan kişinin ağlamasını işitmek, hiç bir halde iyi değildir.

Bir kimse rüyada bir yerde feryat edilerek ağlandığını görse, o yerde değişiklik, şum ve kötü tedbir meydana gelir. Bundan dolayı da o yer halkının cemiyeti dağılır.

Bir kimse rüyada feryat edip bağırarak, birisinin ölümünü ilân etse, eğer o adam maruf bir adamsa, o kimsenin o ölünün arkasında bir musibete düşmesine işarettir.

Bir kimse, bir ölü veya başka bir şey üzerine bağırarak ağladığını ve çok mahzun olduğunu görse, ferah ve sürura işarettir.

Bağırarak ağlamak, ağlayan kimse tarafından fitne uyandırmaya işarettir. Bazen de bu şekilde ağlamak, hidayetten sapıklığa veya dinden dönmeye işarettir. Bazen de feryat ederek ağlamak, zuma, ney, kaval ve düdük gibi şeylere, bunlar da feryat ederek ağlamaya işarettir.

Ölü üzerine ücretle ağlayan kadınları görmek, halin değişmesine, evin harap olmasına, “Ölü üzerine bağırıp çağırarak ağlamak cahiliye işidir” hadis-i şerifine göre, çirkin amelleri işlemeye işarettir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Ölü Gömmek Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle